Setvospremači

Momci planiram da prosirim moj setvospremac od 2.8 m na 4 metra na sklapanje,da li je neko radio vec to, neka ideja? Setvospremac ne znam koji je neki uvozni sa roto zvezdama pozadi.
 
http://www.agrofour.rs/images/proizvodi_02a.jpg
Kako radi ovaj princip daske(vidi sliku iz linka gore)? Hteli bi da napravimo dasku na svetospremac kao sa gornje slike od kolege Gumeni Lalic. Da li je potrebno ojacati prednji profil gde ce doci nosac daske? Na koju visinu ide daska od vrha koplja ili kako se steluje visina, potrebno je da ide tik iznad zemlje ili da uvek po malo gura zemlju?
Hvala unapred na savetima...
 
Dobro radi imam je ja na njihovoj drljaci,sto ih nenazoves i pitas posto je daska ,mozda ti se vise isplati,sem ako nisi majstor pa radis sam.
 
Kolege, na velikim spremacima, kada su u radnom plozaju, da li stavljate klinove ili polugu u kabini stavljate u odredjeni polozaj, imam hudjika 6m i krivi mi te sigurnosne klinove, a kad ih izvadim krivi se klip...
 
Mi imamo Ferokopov od 5,7m i klinove ne vraćam u radu a ručicu u kabini stavim u plivajući položaj jer inače ako krila naiđu na breg onda oni nose sav teret pa mora negde da popusti.
 
Kolege, na velikim spremacima, kada su u radnom plozaju, da li stavljate klinove ili polugu u kabini stavljate u odredjeni polozaj, imam hudjika 6m i krivi mi te sigurnosne klinove, a kad ih izvadim krivi se klip...
Trebao bi rucicu u plivajući položaj bas zbog ovog sto kolega piše
Ps ja sam tako slomio jedan spremac



Kolege jel iko od vas stavljao GERMINATORSKE RAVNE opruge na IMT spremač 4m
Bojim se da je lagan a bojim se da je lagan, bolje bi išlo na podrivano manje bi vadilo ostatke

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
2012 sam uzeo 60kom Bianchi ni jedna nije pukla do sad osim experimenta sa duzim oprugama iza tockova traktora. Bas kvalitetne opruge. Ima ih u agrol Temerin, savacoop itd.
 
Verovatno da je isti klinac,al eto ja npr uzeo na vašaru,kao imaju žig italy,al su iz nove pazove,i eno već 7 godina na spremaču,i ništa im ne fali, pogotovo krajnje na krilima kad udjem u razor one se saviju skroz ka nazad i ništa im...samo ne ići u rikverc sa spuštenim spremačom i nema zime
 
Dal ce biti od ovo moje sokocalo nesto,da napravim jos ramove za ove zvezde sa strane i opruge i tolko. I mislim da cu morate hid.klipove da stavim,tesko bogami rucno da se dize.
s3398z.jpg

2qjhlxg.jpg

2isjapv.jpg

2822w6c.jpg
 
Nazad
Vrh