Setvospremači

Pa Bobo kako ti nema logike kad si ti rekao to isto što i ja , normalno da opruge nisu jedna do druge već simetrično rasporedjene u 4 reda tako da je najmanja mogućnost zagušenja u slučaju prljavije njive a kad uradiš sve simetrično naravno da raspored nije "kako ispadne" već je svuda ravnomerno rasporedjeno
 
Ja sam ti lepo odgovorio, ne znam, mozda je moj post obrisan. Ja na velikom spremacu imam 34 opruga na 4,1m. Zar ti to ne dodje na 12cm? I sta mu smeta? Nista.
Odradi bolje od Ferocoop-a koji ima na 3,3m 36 opruga.
 
sistem valjaka
o3ISbDD.jpg


plocica. Ipak je Maribor Slovenija proizvodnja, nije Vrbas.
PzwmRTl.jpg
 
@bojcetic, hvala. Idem sutra da vidim kako stoje stvari, pa, ako se kockice sloze, mozda ga kupim i pozabavim se sredjivanjem do aprila. Ipak je ovas posejan. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pogodio sam spremac, 270e, sa prevozom. Kostace me jos 30e opruge koje nedstaju, i, kad stignem, da ga ofarbam. Inace, ram i rotori su u odlicnom stanju, kao i koplja na oprugama, sto iskreno nisam ocekivao. Hvala svima na savetima! Neko ce da kaze da sam preplatio, ali, odlicno sam svetan kako se krecu cene ovde.
@Bojcetic, i ovaj je Metalna RAU, slovenacki. :osmeh:
 
Bojceticu i kod mene je takav sistem valjaka, stovise, imamo iste sjetvospremace... Ja sam valjke spojio sarafima i utegama jer su mi se po neravnom previse "klatili" i znali su praviti probleme. Sve gledam da ih nekako cvrsto spojim na poprecnu gredu koja ih u radu pritisce jer ovako mi prave problema i u transportu kroz grbave puteve zarasle, odmah prvi dan sam zapeo jednom stranom za drvo jer je put bio nakosen i naprijed-nazad i savijem jedan "okvir" valjka... Odmah drugi dan spojio dva okvira da glume jedan i tako radim vec godinama i puno mi manje pravi problema i u radu i u transportu.
 
Nemam problem u transportu. Ucinak sa tim setvospremacem je 2kj/sat tako da ne zurim nigde. Uradim za 2 dana kako god okrenes svu povrsinu. Ako su ti putevi nezgodni, onda razumem zapinjanje.
 
Evo jedne nadogradnje RAU setvospremača, iz moje radionice... Rađeno po instrukcijama vlasnika. Neke detalje bih ja malo drugačije odradio, i sigurno bih ga celog prefarbao, ali... mušterija je uvek upravu. Nije ni ovako loše ispalo.

1o4sb5.jpg


23k3jn7.jpg


2dhfp5w.jpg
 
Majstorski odradjeno,za svaku pohvalu. Po meni najveci estecki promasaj kod tog gazde je sto nije stavio sve iste valjke,kad ste mu vec pravili 4 ne bi bog zna sta ni jos 2 puno podigla cenu.
 
Šteta što su rotori fiksni celom širinom, trebalo je bar iz dva nezavisna segmenta uraditi da bolje kopira teren i još ih sa strane proširiti za 10-15cm.
 
Napisao je covek da je radio po instrukcijama vlasnika spremaca. Znaci vezi konja gde ti gazda kaze pa makar crko. :osmeh:
 
Upravo tako!

- - - - - - - - - -

Majstorski odradjeno,za svaku pohvalu. Po meni najveci estecki promasaj kod tog gazde je sto nije stavio sve iste valjke,kad ste mu vec pravili 4 ne bi bog zna sta ni jos 2 puno podigla cenu.

Nisam ja pravio ni jedan valjak, već sam uklapao šta je imao...


Moje mišljenje je da je najveća greška u spremaču sistem kačenja pakera, jer ovako ne može lako i lepo da se šteluju valjaci pri promeni dubine rada mašine.
 
Mityoo sto nestavi dasku na ovaj spremac
Ja sam mislio na moj spremač da stavim dasku medjutim kad sam na sajtu Plamena iz Bečeja video cene i da bi mi za delove trebalo oko 300 eura odustao sam jer svakako planiram u skorije vreme da pravim veći sklopivi pa da ne radim isti posao dva puta
 
ima daske u rumi polovne video sam dva puta ja sam uzeo od drugara kome nije trebalo dva komada po 1,5m i moja od imt i upakovao za dz a nove su katastrofa kad sam video cene i ja sam bio odustao
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio na moj spremač da stavim dasku medjutim kad sam na sajtu Plamena iz Bečeja video cene i da bi mi za delove trebalo oko 300 eura odustao sam jer svakako planiram u skorije vreme da pravim veći sklopivi pa da ne radim isti posao dva puta
Kolega sto neodes do Kule u Metalo-promet i odnesi im nacrt kako da ti je naprave izace te mnogo jeftinije,a ostalo sam odradi nosace i gotova stvar!
 
Razmišljao sam o toj kombinaciji verujem da će biti dosta jeftinije ali sam odustao pošto mi je u planu da pravim veći (video sam ovde kako je mislim Dragan uradio pa bih takav) a u medjuvremenu i ovaj odradjuje posao odlično
 
Nazad
Vrh