Setvospremači

Ja za 560 kacim Rau 2.2m ali to je igranje mislim da je idealno 2.5m to sam probao i moze drugom sasvim lepo da ide na dobru dubinu
Probao sam 3.2m to je bila borba prvom brzinom
 
Mi proletos vukli Home made 2.70m. Takodje sam pozajmio neki, mislim da je Regent 2.20m sa duplim jez rotorima. Dosta tezi i masivniji od ovog (po neravnom je traktoru cuokao prednji kraj, pa je morao da dodje teg) Lakse je vukla ovaj 2.70 od ovog 2.20, a za 560 2.50m je mozda malo, a 2.90 mozda preveliko. Sve zavisi i od sam konstrukcije spremaca. Nisam radio sa tim traktorom i ne znam, no mislim da bi u svim uslovima najbolji bio od 2.5m
I meni je u planu u skorije vreme da kupim spremac za Rakovicu. Verovatno ce biti 2.50 zbog prolaska putem jer sam imao proletos havariju na tudjem(gore spomenutom spremacu)
 
Ja sam za uže, a brže, i lakše traktoru. A kad pogledate koliko ćete brže uraditi sa 2.5m u odnosu na 2.2m, to je zanemarljivo. Konkretno, ja sam sa 560 radio sa IMT 2.2m kongskilde, pa drugi prohod može i drugom ako se zadrži na dubini setve.
 
Moj Ćale ima neku svoju "TEORIJU RELATIVITETA" on prvo sve podrlja pa baci vestak i tek tada ide u kombinaciji IMT560+RAU2.2M dubina izmedju 15do 20cm prvom brzinom negde oko 10km/h
I kada dodjem da sejem jedva fergula vuce Olt psk4 prednji tocak mu upada do felne, kada ískocis iz kabine upadnes do clanaka u njivu!
On tako voli i tako radi od 72god. Kad je kupio famoznog T40 i ovaj isti spremac.
 
I niste nikad imali problema sa nicanjem? Meni je puno i 10 cm dubine sa setvospremačem, a kamoli 15-20cm...
 
IMT560+RAU2.2M dubina izmedju 15do 20cm prvom brzinom negde oko 10km/h

Na tu dubinu, sa tom širinom i tom brzinom sa 60KS nema šanse. Za 20cm dubine i tu brzinu bi trebalo barem 80KS sa prednjom vučom, ako ne i više. 20cm dubine u toku rada bi bilo preko krivine na radnim tijelima spremača.
 
Možda je majstor pobrkao setvospremač i plug.... ili mu mama oprala cološtok pa se skupio...:haha:
 
Nazad
Vrh