Setvospremači

Slab vam taj traktor što ga vuče, bolje za ruju da zakačite.
 
Za ruju mašina bila zakačena išao u setvu, kaže gazda da ne otkačinjem on će to časom preći sa njegovim,međutim kad sam video kako tera bilo mi ga žao jer ga baš ne žali.
 
Mozes uzeti i 10mm bez problema sto kaze kolega Tomo... Kod nas ako kupujes na vecu kolicinu dobijes i popusta. Mene je isasao jedan kompletan feder s kopljem 10mm mislim cak manje od 50 kn a kupio sam 22 komada... Na komad je najjeftinije sto sam nasao 63kn.
 
Ljudi koj biste setvospremac preporucili od domacih proizvodjaca?
Pisalo se dosta o Consum spremacim, ali au im cena malo jake. Mislim da je 4,5m oko 4.000e. Dok je u Satex-u 2.800e, MBV vrsac je 3.200e.
I koje rotore je bolje izbrati? Meni se vise svidjaju flahovi, ali kazu da zicani rade bolje?
Interesuje me 4,5m radni zahvat.
 
I meni se najvise Consum svidjaju. Bas cu ih sredu nazvati i videti koliko je 4,5m.
Na njihovom sajtu pise da za 4,5m treba 130ks, a ja mislio da uzmem za 100ks.
 
Vucem sada 4,1m 36 opruga. Ide kao sumanut. 4,2m bi bilo idealno, 42 opruge.
Ali kako vidim, niko vise ne radi 4,2m. Ili 4 ili 4,5m.
 
Pa druze, za sada nisam imao problem sa njim. Osim sto su mi pukle dve opruge, za 2 godine rada i spremljenih ukupno 90ha.
Jednostavno hocu svake godine zameniti neku masinu novom. Sada je red na nov setvospremac, nov gruber i mozda neku novu sejalicu.
 
Sto se MGM Plamena tice od njih nikad ne bih kupio neku ozbiljniju stvar poucen iskustvom kupovine klinova za drljacu i raonika za spartac.
 
Jel mogu na consumu da se kombinuju rotori flah ili zica?
Po meni prvi red flah a drugi zica.Zato sto prvi red trpi mnogo vise zemlje od drugog pa zato flah jer je jaci od zice barem tako mislim.
 
Kako mi je covek iz Consuma objasnio.
Teziste servoapremaca je na rotorima, tako da tu verovatno nista ne bi trebalo dirati. Jel se on celo tezinom oslanja na rotore.
A clanovi Danger i Sale ratar dosta hvale Consum setvospremace, bas zbog rotora.
 
Nema šta da ga hvalim, njegova snaga i moć (kvalitet rada) je u rotorima a prednji deo manje više, mnogi su mi priznali da su se zajebali prilikom kupovine (najviše zbog cene) od drugih proizvođača (neću nikog da omalovažavam), ja sam više puta rekao "ko ima konsuma ima i germinator" a ovo su mi mnogi isto potvrdili (opet kažem , nikog ne omalovažavam).
 
Nazad
Vrh