Setvospremači

Jako dobre spremace(po meni najbolje u Srbiji) radi i Brane iz Ceneja(Tanjiraca Komerc),jaki,masivni,rotore je uradio zajebalo vek.
 
Za koji traktor ti treba ?
Ima komsija kupio od mene Majevica 2.4m dupli rotori 350e trazi,on je kupio novi 2.9m Agromerkur,pa ovaj prodaje.
 
Ivane, bio sam do pre par meseci u slicnoj situaciji, kao ti, sada. Zato i kazem: ,,Do soluna sto somuna.''

Ovaj setvospremac sa slika deluje ok za fergusona. Da znas, ako ti je teze zemljiste, i plus ako ima uspona, ne ocekuj da ce ga 539 vuci drugom, i dizati prasinu za sobom. Prva, i polako, pa dva prohoda. U laksem i ravnom je druga prica. Druga dobra stvar je da su moticice rasporedjene u 4 reda, tako da su dosta retke, i slaba je mogucnost da ce lose zaorani zetveni ostaci zagusiti(a uvek ima nezaoranih ako ores sa 539). Stavise, rotor ce ih samleti, tako da ni sejalici nece mnogo smetati. Ovo kazem iz iskustva, zato sto sam dugo pozajmljivao setvospremac sa 20 opruga u 3 reda sa malim medjusobnim rastojanjem. Ovi rotori sasvim dobro deluju, i sta te briga da li su dogradjeni ili su fabricki.

Da li vredi 300e? U Vojvodini sigurno ne vredi, ali, na nasem terenu, ovo je pozeljan prikljucak. Ja sam svoj slovenacki RAU platio 270e sa prevozom, ali mu je falilo par opruga i doooobro dovodjenje u red. Skupa, izasao me je 300-310e, ali je sada u stanju boljem nego sto je bio kada je bio nov.
Imas vremena do jeseni, pa polako... :ppozdrav:
 
Nema ferga sta da trazi s njim ni u dvoristu. :ppozdrav:

Sto se tice puta...decko je kupio spremac od mene,jer ga mrzelo da ide u selo 8-10km dalje od mog,kaze daleko mu,dok je clan CikaJova ujutru iz Mladenovca skoknuo do mene da vidi berac,dogovorili se i dok smo popili pice stigao i kamion iz Mladenovca do Adasevaca,sve je do coveka. :ppozdrav:

Ako ne zuris sacekaj da se pojavi sa daskom i duplim rotorima,tek tad je posao.
 
99309531ad1afaa988b4f78a953ac745.jpg
evo 4.7metara spremac vuce ga 5016 iz zezanja.. rucni rad.. sve ojacano ... samo kupljeni novi rotori i opruge... . Garantujem da ce poderati dva nova sto se materijala tice Sine sve ojacanje i vecih dimenzija od standarda.. Rotori uradjeni na poseban nacin.. nosaci rotora ojacani.. za 4500hiljade ko ima pare da ne razmislja . Ja ga dajem i pravim novi. Uradjen u februaru ove godine

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Sasvim dovoljno... preporucena brzina je maksimum 13 na sat on ide preko 11

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pa dobro ... ide oko 10... stvarno nisam merio tacno bas... Ali moji drugari koji imaju maseje i dzondire ne prelaze u spremanju 12..13km na sat... ne sme presporo a nesme ni brzo .. zbog sabijanja zemlje... oni imaju merace i tako mi kazu..
A te price od 20km na cas u spremanju su glupost.. i 13 je brzo

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh