Setvospremači

Ćale juce zviznuo konsumovim rotorom u banderu i uvio ga ko kiflu... Sajlu za jasen pa vracaj pa macolu i udri okreci i natezi. Uspeli smo da ga vratimo priblizno ali nije to to.. Rukom se jedva okrece. Ali materijal nosaca valjaka je veoma mekan po mojoj proceni.
Inace smo veoma zadovoljni radom setvosp.
E sad to podesavanje ne razumem cemu tolika matematika oko toga? Ako se oslanja na valjke popusti ili zategni stavi ga na ravno i podesi pa samo teraj na nasem ima ona sicovana rupa i veoma lepo radi...
0f89d6ddf34d23bed43170c7baf8260c.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Како се код конзума поплићује дубина и обратно? Нпр.један проход хоћу дубље да идем док други само толико колики ће бити сетвени слој
 
Ima li neko u okolini NSa ili šire Satexov kompaktor sa tučanim valjkom ? Hteo bih da ga vidim u radu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Moze i ovako a moze i obicni valjci od nazubljenog flaha.
Jos nisam radio u vlaznom pa neznam, ali u principu ovi rotori bi trebali sami sebe da ciste...
 
Zamolio bi kolege koji imaji setvospremace na sklapanje da mi izmere duzinu klipa tj. Radni hod koji sklapa krilo,naime nasao sam neke klipove duzine metar sa radnim hodom od 40 cm pa ne znam dal mogu da zavrse posao. I
 
Ако би овај деда са снимка овако цео дан радио могли би само у кревет да га сместе и боловање од месец дана....видиш да ће главу разбити,ово може да ради и неки 542 и мање нафте да потроши.
 
Terao sam ja u drugom prohodu sa 577 2m setvospremac sa jednim redom rotora 3 brzom.Koliko je km/h ne znam.Ali posle samo 2-3 sata izadjes kao sa koride.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh