Setvospremači

Juce probao satexov lepo radi.

Oranje jesenje ne bas najbolje ali nije bilo lose.

Zadnji rotori na prvom prohodu nekada ne dodiruju zemlju jedna strana obicno kada je na sredini setvospremaca neka vislja brazda. Njiva je pod nagibom.
Koje godiste Satex? U zadnjih par godina su dosta izmena radili bas na rotorima, to im je bila slaba karika...
Mislim da im je ovaj novi tip(NDV) rotora dobar, bice uskoro proba, pa javljam kako rade...
 
Prosle godine je uzet nov.Mislim da sam se zajebo nisam stavio topling u donju rupu.
Ostala je u gornjoj koja je za transport. 2.2 je ima 2 fiksne rupe nema slicovanu.

Ako mislis na lezajeve kod mene su drveni.2 reda flah.
 
Poslednja izmena:
Nema to veze sa rupama za toplink. Setvospremac treba da je ravan tj da svaka oruga na istoj dubini radi. Ako je to sistem. Valjaka kao na imt setvospremacu (mislim da jeste) njega je bukvalno nemoguce nastelovati da na istu dubinu rade oba reda rotora.
 
Ja sam imao takav setvospremac uradio 10kj i parkirao. Posle 2g premestanja po dvoristu prodam ga nakupcu u Sid a on u Kraljevo.

Sistem kao na Consum ili Rau sa lancima je mnogo bolji. Cak i nov Consum po meni radi losije od Rau.
 
Nema to veze sa rupama za toplink. Setvospremac treba da je ravan tj da svaka oruga na istoj dubini radi. Ako je to sistem. Valjaka kao na imt setvospremacu (mislim da jeste) njega je bukvalno nemoguce nastelovati da na istu dubinu rade oba reda rotora.
Kod nas je cove podmeto neke drvene palije da bi radili rotori ,vidim sad da ga prodo,odusto od zezanja.
 
Зато први имт сетвоспремачи имају један ред ротора....и ако газда зна да га користи може да траје до унучета........Урадили милионе хектара сад не ваљају е јеби га.....
 
Ne valja sistem sa dva reda valjaka. Sa jednim redom valjaka nema problema. Stelovane dubine je na svega 3-4 polozaja na Rau ima 20 krugova sto znaci 20 podesavanja a ko je egzibicionista moze i na delovima kruga da pravi fina podesavanja. Mana na njemu su jedino drveni lezajevi - urade 100kj i raspadnu se.
 
Tu se stave plasticne caure i gas. Uradim oko 300 lanaca i posle stavim druge i ipet pici. Kosta me 2500 din i sat vremena posla. Najbolji sistem valjaka, ceo spremac se osloni na njih.
 
Razmisljao sam da na Consum stavim sa unutrasnje strane maticu i time fiksiram rotore da bi ceo ss vozio na njima. To bi bila simulacija rau sistema.
 
Razmisljao sam da na Consum stavim sa unutrasnje strane maticu i time fiksiram rotore da bi ceo ss vozio na njima. To bi bila simulacija rau sistema.
Onda žice ispadnu,
Sistem federa, plivajuće piramide i bumeranga za rotore je po meni nepotreban,
Rau naj prostiji super radi!! ni žica ni lezaja,gumica,segera
Uradiš nove osovine od klipnjače hidro cilindra, da je precnik odgovarajući, i taj tvrdo hromirani(GLATKI) deo ide po plastičnoj čauri to traje jako jako dugo sigurno 300_400kj opet nove plastike i gas

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Uđe prašina u mast i gotova šmirgla.

Bojčetiću ja to nebih radio pošto je konzum skoro duplo teži od rau-a pa kad roknu rotori u neku ciglu možeš iskriviti rotore a opruge kad namestiš jednako on drži zadatu dubinu samo je sistem podešavanja zeznut.
 
Па и конзум има те пластичне чауре који очин стављају мазалице на њих кад нису предвиђени за маст
 
Pa majku mu,ti žičanu rotori su 30 godina dobri i sad odjednom više ne mogu da se podese pravilno?Imam i Consuma i Kongskilde i uvek sam pre za žičani rotor.Treba potrošiti dosta vremena dok se ne dodje na pravo podešavanje kod svake vrste rotora a izgleda da ljudi imaju sve manje volje i vremena za zazanje sa štelovanjem već samo gassss.
 
Ceo dan danas setvospremiram i razmisljam o diskusiji o setvospremačima, čak i o onoj da je bolji jedan rotor od dva žičana na imt setvospremaču. Imao sam rau mali setvospremač sa jednim rotorom bez daske, koii je vukao prvo štore od 42 ks pa bog orač od 58 ks. Sa rusom sam morao kupiti veći pa sam uzeo imt 2.9 sa daskom i dva rotora. Kako jednom prodje ovaj veliki moze se sejati na korektnoj njivi. Na malo tezim zemljištima lepše je uz dva puta. Jedan rotor bez daske ni 5 puta kada je prošao nije pravio tako lepo kao ovaj veliki. Tako da moj glas ide zq dva rotora, a kod nas većina ima rotore žičane.
 
@sale ratar
Jeste consum je mnogo tezi. Sto vise radim sa njim sve vise mi se svidja. Dasku sam spustio sada u drugom prohodu nize za zub. Njiva ravna kao pista a rotori tonu dublje od rau ali je i suvo jako pa zemlja pruza mali otpor. Traktor propada jako malo. Skoro pa kao germinatorom spremljeno za kraljicu polja.
 
Rekao i pisao par puta za konsuma, ko ima njega ima i germinator ali no, treba samo volje i strpljenja da se podesi što reče kolega Spajki.
 
Nazad
Vrh