Setvospremači

Nisam stručan ali široke tj pacije noge vade više vlage od koplja. To je glavna razlika.
 
Onaj Brtkin sto je slao "limove" je poslao neko gvozdje brat bratu vredi na kilu svaki po 1000din, majstor rece da nema potrebe za ojacavanjem bilo gde, jedino sto nema na kraju perforaciju jer su sami nosaci rotora zaobljeni i morace da ubaci uz duz nosaca armaturu da bude bas na pasent, majstor sutra radi ali ja necu biti kuci tako da je prekosutra preuzimanje masine.
 
Je l cete ici sa uskim ili sirim moticicama ove jeseni? Rekao mi jedan lik sto radi u zadruzi, da su oni izbacili pacije sapice zato sto namesti beton ispod i onda budu muke na jesen kad se ore, kaze samo uske one i gas....Pisalo se dosta o ovome i meni sire nekako lepse nameste teren i ravnije....je l imao neko problema sa tim da zabetonira ispod od njih??
Pacije sape izbaciju vlagu i zato ih treba izbegavati. Njihova prednost je jedino u pripremi pred setvu kad su korovi vec krenuli pa ih bolje pokupe.
 
Неће да спусти десну страну тј. крило, па морам трактор да натера у разор трактор, да би спустио ту страну, а некад неће ни тако....некада спусти на равном оба крила без проблема...изгелда да зависи какав му је дан, јел устао на леву ил идесну ногу
Proveri tu desnu stranu verovatno se iskrivila, i kod mene je problem desna strana.
 
IMG-b1564a12ac888ab800a754f7bd43061a-V.jpg
[/url][/IMG]
20180824-173752.jpg
[/url][/IMG]Zavrsen remont.
 
Super izgleda. Samo ja bi mu, kad je već remontovan, stavio ravne opruge...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Proveri tu desnu stranu verovatno se iskrivila, i kod mene je problem desna strana.

Проверићемо када га будем завршио посао, остало ми још пар услужних послића да одрадим, па онда иде на прање и подмазивање, а пре тога ћу гараставити у ситна цревца да видим јел искривљена та страна...иначе користим систем од имењака, који је врло успешан, цимнем у ходу лево десно волан и он се отвори без проблема....у сваком лсучају ћу погледати шта се ту дешава са тим крилом....
 
Biće da zavisi od samog zemljišta... meni se najviše svidja flah-žica,i to da je prednji rotor veći,e sad ne znsm napamet mislim flah fi250 a žica 200
 
Gledam kod nas sve kombinacije i ne mogu se odlučiti mišljenja su jako podeljena alin imam utisak da su ljudi subjektivni niko nema odgovor zašto je bolji taj i taj.
Zemlje ima svakakve od rita do peskuše ali 80 p% teža.
Meni lično se sviđa žica-žica .
 
Mislim da je problem žica žica na težoj zemlji što su grudve tvrdje,a kvalitet rotora loš pa brzo strada prvi red,a kad je malo veći prvi rotor bolje savlada zemlju prilikom zatvaranja razora i neravnih oranja,inače hoće da zaštopa..
Koristim tri spremača i imaju razne kombinacije pa eto neko moje mišljenje...drugarov 2.9 imt sa jednim redom rotora ima jedan žičani i jedan od flaha,uvek je lepše iza žičanog al se nekad ispred njega skuplja zemlja pa kao malo uspori dok to ne proguta...kod mene je na krilima žica žica i svake godine na prvim rotorima fali bar jedna žica a na osnovi je flah žica i tu nisam čačkao ništa duže vreme...mada su svakako za totalni remont..
A komšijin je flah-flah,prednji veći,i tu nema zime,ne okrećem se,radi ko sad al mi se ne svidja finiš kao sa žičanim...
Da napomenem da u indjiji imamo jako zahvalnu zemlju za obradu ..
 
Poslednja izmena:
Gledam kod nas sve kombinacije i ne mogu se odlučiti mišljenja su jako podeljena alin imam utisak da su ljudi subjektivni niko nema odgovor zašto je bolji taj i taj.
Zemlje ima svakakve od rita do peskuše ali 80 p% teža.
Meni lično se sviđa žica-žica .

Zavisi da li planiras samo proletnu pripremu sa njim ili ces ga terati i u jesen. Po meni zica najbolje spremi u prolece,dok je za jesen flah bolji. Ja imam kombinaciju flah zica i radi lepo i u jesen i u prolece.
 
Juce probao satexov lepo radi.

Oranje jesenje ne bas najbolje ali nije bilo lose.

Zadnji rotori na prvom prohodu nekada ne dodiruju zemlju jedna strana obicno kada je na sredini setvospremaca neka vislja brazda. Njiva je pod nagibom.
 
Zavisi da li planiras samo proletnu pripremu sa njim ili ces ga terati i u jesen. Po meni zica najbolje spremi u prolece,dok je za jesen flah bolji. Ja imam kombinaciju flah zica i radi lepo i u jesen i u prolece.




I ja imam tu kombinaciju,mislim da flah bolje radi ali oće da zaguši čim je malo vlažno
 
Nazad
Vrh