Setvospremači

Koja je cena novog 3,6m? Verovatno imas informaciju.

Već si dobio odgovore, samo što smo mi tražili sa klasičnim S oprugama. Evo da potvrdim:

Consum 3,2 m jednodelni 1.910 €
Consum 3,2 m na hidrosklapanje 2.560 € (ako se dobro sećam)
Consum 3,6 m na hidrosklapanje 2.910 € (ako se dobro sećam)

Satex polugerminator 3,5 m na hidrosklapanje 3.300 € (klasičan spremač sa 1 rotorom ispred i plivajućom "daskom" iza S opruga).
Imam negde upisano sve, pa ako pronađem- ispraviću.
 
Trebalo bi sve da bude kao prosle godine , sa dodatkom plugova ,telehendera i povecano na 50% i 60% za nerazvijena podrucja , bar je tako bilo na tv-u sad pre neki dan.
Po tome racuni vaze od 16.oktobra do 15.oktobra.

Sad videcemo kad izadje uredba.

Ja sam hteo nesto da pitam oko papirologije , vi koji ste predavali za mehanizaciju, na fakturi i fiskalnom stavka je atomizer , a na garanciji je serijski broj , koji se nigde ne vidi na fakturi, da li to moze da bude problem prilikom konkurisanja ?
 
Sta mislite, kako bi izgledao rad setvospremaca bez rotora za predsetvenu pripremu? Jedan prohod tako, a posle laka drljaca sa rotorima?
 
Ne znam da li će opruge raskopati jer nema rotora da usitni i nabije ,probaj pa vidi kako će izgledati,ako ne onda dva puta pređi sa drljačom.
 
Da li je realno da ovoliko poskupljuju setvospremaci??? Pre 2 ned ferocoop 2.5m laksa verziija je bio 140000 a danas 160000 i izgleda da od sutra jos poskupljujje bar su mi tako rekli jer sam ja narucio pa ceni od 160000
 
Pa što si kupio od njih kao da su jedini, imaš još njih desetak koji ih prave i nelove u mutnom kao dotični.
 
Sta mislite, kako bi izgledao rad setvospremaca bez rotora za predsetvenu pripremu? Jedan prohod tako, a posle laka drljaca sa rotorima?
Info iz prve ruke,bio pre neki dan ,upada spremač do rama kako se lepo radi morao sam ga na hidraulici držatine ostavlja prevelike brazdice.Ako idem sutra na voćnjak ,slikaću uz put mi je. Sada pred setvu će ući još jednom sa rotorima ili RD.Otom potom. Moj ti je savet veži neku gredu za spremač bez rotora još bolje ispadne.
 
a jbg njihovi mi nekako uzgledaju najjaci i dobro su odradjeni..i satexovi su dobri ali oni imaju samo flah rotore..gledao sam i agromerkur ali ferocoop su mnogo jaci od njihovih...
 
a jbg njihovi mi nekako uzgledaju najjaci i dobro su odradjeni..i satexovi su dobri ali oni imaju samo flah rotore..gledao sam i agromerkur ali ferocoop su mnogo jaci od njihovih...

Pocetkom februara su se zalili da prodaja slabo ide i skinuli su cenu na velike setvospremace preko 4,5m i krila koja sam kupio za moj spremac.
 
Info iz prve ruke,bio pre neki dan ,upada spremač do rama kako se lepo radi morao sam ga na hidraulici držatine ostavlja prevelike brazdice.Ako idem sutra na voćnjak ,slikaću uz put mi je. Sada pred setvu će ući još jednom sa rotorima ili RD.Otom potom. Moj ti je savet veži neku gredu za spremač bez rotora još bolje ispadne.
Dobro bi dosla jedna slika :ppozdrav:
A ta greda bi verovatno ravnala i ne bi davala da setvospremac ide previse duboko.Razmislicu i o tom,nije mi to padalo na pamet (ili na sta vec :haha:)
Rotori ce biti za sledecu sezonu,pa gledam samo ove kako da se provucem bez njih...
 
Ta greda bi samo ravnala jel nema vezu da "pridržava"setvospremač na određenu dubinu kao rotori zbog tofga mora na hidaulici da se održava dubina.Samo opruge naprave male brazdice ali bez obzira posle se voziš kao po autoputu.Nisam probao u kukuruzima samo u soji i pšenici.
 
Nazad
Vrh