Setvospremači

Trebace i meni jedno 40 opruga, ako neko ima da proda.
 
Setvospremač kao setvospremač treba da ima neku radnu težinu, sa pravim S oprugama on radi poput drljača (sličan napadni ugao stim da opruga vibrira) i normalno da će mu trebati težine da bi išao dublje tojest da ga pritiska ram (težina mašine) i opruga povlači usled trzanja (to se vidi kod drljača, što je teža to je veća dubina rada i ravnomernija i mirniji rad, ne skakuće ali treba izabrati odgovarajuću sprem tipa zemljiša). Sa klasičnom S oprugom je malo druga situacija pošto koplje pod drugim uglom napada zemlju i stalno teži da ide dole,koliko e sad brzina rada je jako bitna, ako se ide 14-15km u pripremi tu dolazi do većih trzaja kod klasične opruge i setvospremač poskakuje (ponaročito ovi sa manjim radnim širinama pošto su lakši i imaju manji pritisak po opruzi) što dovodi do stepenaste pripreme (a to se vidi ponaročito noću pod svetlima) i praškaste strukture zemlje što baš i nije poželjno, jeste da to izgleda lepše kad gledaš iza sebe a zemlja leti na sve strane a rotori se nevide od zemlje kako muljaju i mešaju, znači možda je bolje malo širi setvospremač i ići sporije ili ako je uzan setvospremač a traktor jak onda veći stepen i malo manji gas (uskladiti) da se izbegne to skakutanje i mlevenje a što se tiče težine to nažalost određuju proizvođači mašina a ne mi, a izbor S opruga je na vama, za mene je S opruga sa duplom krivinom (ugrađivane na RAU setvospremačima) možda i najbolja opcija (nevadi jako vlagu i žetvene ostatke, ona je nešto između pravih i krivih S opruga) ali opet uzavisnosti od tipa zemljišta.Tako ja to vidim i zapažam, e sad možda i grešim.
 
Kolege molim za jedan savet. Da nebi citao sve unazad jedan savet za kupovinu novog setvospremaca. Koja mi je dobra kombinacija za IMT539

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Treba mi bi ti ti 2-2,5 konjskih snaga po opruzi.
Tako da za 539 bi mogao da radi sa 1,8m i 18 opruga. Ili mozda neki od 2,1-2,2m sa 17-18 opruga.
 
Bi se dao neki spremac napravit za fergu u kucnoj izradi....Preko zime sam besposlan ....Koliko su one opruge ovdje kod nas
 
Ako si u ravnici mozes o tome razmisljati ali ako si u brdu bolje nemoj jer za spremac je potrebna velika brzina kretanja traktora koja se na brdovitom terenu ne moze ostvariti.
 
Nebi nesto veliko...samo da pokriva traktorski trag a mislim da bi takav mogao solidno u pojedinim njivama vuc....gdje mogu drugom vuc cetverokrine brnace u drugom pohodu tu bi trebao vuc i spremac od 1.7 metar
 
Nazad
Vrh