Setvospremači

Sa 560 moze ici na dubinu od 20cm brzinom od 10km/h, ako nosi S44 ili S46 motor. :osmeh: Ukoliko nije nista budzeno onda bih voleo videti snimak te operacije sa 560, pri dubini i brzini koju je napisao.
 
Ja sam za moj 560 kupio proletos setvospremac sirine 2.50m(dupli zicani rotori) i mogu da kazem da sam dobro uradio(neki me nagovarali na 2.90m) sa ovom sirinom mogu da radim kako zelim,i prvom i drugom i na odgovarajucu dubinu. Od 2.90m bilo bi mu tesko,moje misljenje.
 
ajde posalji slike, ako je jak ram, odgovara mi. ja hocu da napravim na sklapanje....
 
picture.jpg

Sta mislite da prosirim ovaj setvospremac? Da mu dodam krila po 90cm. Onda ce biti 4,6m. Osnovu bih ojacao sa debolizidnim cevima. Rotori se mogu napraviti od flahova. Sklapanje na sajle. Ne znam da li se samo isplati tako nesto?
 
Posto vidim da se govori o dubini rada da kazem par stvari.Vucem veoma cesto sa Zetorom 7711 setvospremac od 2.9 metara sa skinutim zadnjim rotorima, dubina rada moze da bude cak i 20 cm, medjutim opruge su veoma slabe za tako nesto i brzo pucaju.Na taj nacin na grubo uradim parcelu na kojoj ce kasnije ici setva povrca u junu ili julu mesecu.Ponavljam, moze cak i toliko da se radi ali su opruge previse slabe, brzina naravno mora biti adekvatna uslovima rada sto znaci u sporohodnom opsegu.Ko ne veruje neka skine rotore , pa neka proba.
 
Posto vidim da se govori o dubini rada da kazem par stvari.Vucem veoma cesto sa Zetorom 7711 setvospremac od 2.9 metara sa skinutim zadnjim rotorima, dubina rada moze da bude cak i 20 cm, medjutim opruge su veoma slabe za tako nesto i brzo pucaju.Na taj nacin na grubo uradim parcelu na kojoj ce kasnije ici setva povrca u junu ili julu mesecu.Ponavljam, moze cak i toliko da se radi ali su opruge previse slabe, brzina naravno mora biti adekvatna uslovima rada sto znaci u sporohodnom opsegu.Ko ne veruje neka skine rotore , pa neka proba.
Može to da se radi , ali koja je svrha kad ideš sporo i nemaš odgovarajuću brzinu u spremanju. Bolje manji spremač prilagođen snazi traktora i adekvatna brzina, ili sa tim od 2.9m ali pliće i onda gas
 
Može to da se radi , ali koja je svrha kad ideš sporo i nemaš odgovarajuću brzinu u spremanju. Bolje manji spremač prilagođen snazi traktora i adekvatna brzina, ili sa tim od 2.9m ali pliće i onda gas

Sa tim od 2.9 m. moj traktor se igra u radu.3. brza i gas.Pa ,svrha je da se lepo razrahli zemljiste na 15-20 cm.Kasnije ide finisiranje sa setvospremacem ili drljacom.Ako sejes povrce ili sadis u junu ili julu, desi se da ti krene trava po oranju pa onda uradis nesto ovako ili slicno da je se resis.
 
Nazad
Vrh