Jesenje "plavo" prskanje

Da li je dosta 500 l/ha za jesenje prskanje jabuke u prvoj vegetaciji? Gustina je 0,8x3,5 m. Idem 1 brzom s IMT539 na 1500 o/min, na nekih 14,5 bar-a. Dizne su Albuz zute, morao bih da proverim oznaku, ne znam napamet!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Kod mene list još stoji, dunje neće skoro, kajsije tek po malo počele da žute, eventualno šljiva i trešnja ali i kod njih opalo tek oko 30-40% lista... možda sledeći vikend.
 
Preko brda smo, ali kod mene je malo drugacija situacija, sljiva kao da je u maju-junu :) , dunja i jabuka pocele da opadaju po malo, kruska nekako najvise.
 
Kod mene u višnjiku list ko u junu mesecu samo malo potamneo i opao oko 10 % . Neki mi preporučuju prskanje URE-om 6% rastvorom , što iziskuje dodatne troškove.
Ima li neko takva iskustva iz ranijih godina ili treba da čekamo da priroda odradi svoje ? Plašim se da okrene neko loše vreme ( sneg ,obilne kiše ) a onda se to oduži ............ i kad je zadnji optimalni rok za " jesenje " prskanje ?
 
Uzeo danas funguran 50%. Nudili su mi i Champ 55% isto bakar hidroksid, slicna cena, jel koristio neko, nisam do sada cuo za to? Malo sam i skeptican kad je na lekovima +/-10% tolerancija sadrzaja aktivne materije, uz sertifkat po lot-u, a ovo je +5% na rec?
 
Da li postoji neko odredjeno vreme koje je neophodno da prodje izmedju plavog prskanja i krecenja vocki?
 
Da li postoji neko odredjeno vreme koje je neophodno da prodje izmedju plavog prskanja i krecenja vocki?
Trebalo bi bar 2-3 dana dok preparat ne odradi svoj deo posla.Ja kada krecim onda to radim posle prskanja i prve naredne kise koja preparat malo ,,razblazi'' tako da krecenjem opet malo dezinfikujem biljku.
 
Mozes li mi ukratko reci kako i gde pripremas rastvor i kako to onda sipas u prskalicu kada je punis 13 puta na dan,sigurno si usavrsio neku svoju metodu?
Naspem vode u prskalicu (ledjni atomizer) malo vise od pola, stavim sito, u plasticnu posudicu uspem malo vode, dodam bakar promesam, uspem u prskalicu, jos jednom vodu u posudicu promesam pa u prskalicu, skinem sito, promesam u prskalici, dospem vodu do vrha prskalice, promesam. Voda je u balonima 10l za mesanje i 20l za sipanje.


Na njivi, rukavice i maska na meni.

Razmeru racunam: ravna velika kasika 12-15g, ravna mala kasika 3-5g/ml, ako treba vise tecno izmerim kuci i oznacim flomasterom na casi.
Kada se sipa vise preparata ima pravilo koji redom.

Prskalica stoji na stolici bez naslona. Kada zavrsim sednem na stolicu, utaknem se u prskalicu i ustanem, mnogo lakse nego dizati sa zemlje.
 
Poslednja izmena:
Mozes li mi ukratko reci kako i gde pripremas rastvor i kako to onda sipas u prskalicu kada je punis 13 puta na dan,sigurno si usavrsio neku svoju metodu?
Resenje za taj problem je ciffareli atomizer koji ima ugradjenu ,,buster'' pumpu koja sama uvlaci hemiju.Ja sam je imao,napravis rastvor u buretu od 200 litara i kada potrosis samo spustis crevo u bure i uvuces novu kolicinu(17 litara) hemije.Nema skidanja sa ledja i mucenja.,,Mana'' ovog procesa je to sto ciffareli kosta oko 500 eura za razliku od viligera koji je 150 eura.Sve ima svoje.
 
A list na mojim višnjama ne opada pa NE opada ? Šta predlažete oko jesnjeg prskanja , kako ste vi rešili problem i kakva je situacija
u drugim regonima ?
 
I kod mene na trešnji,i šljivi list stoji, kajsija je počela da opada, ostala mi je i jedna parcela nektarine koja je zadnja zalivana nepoprskana. Ako vreme ne prolepša možda uštedimo za bakar.
 
Браћо пољопривредници имам једно питање.

Прекјуче сам опрскао воћњак фунгицидом на бази бакра. Прскао сам од 12 до 16 часова. Лепо сам их опрскао такорећи потопио сам их. преко ноћи није било мраза али је сутра дан око 10 сати пре подне пала киша. Да ли опет требам да опрскам воћњак или не?

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh