Jesenje "plavo" prskanje

Juče sam uzeo Neoram za bakarno kupanje al nešto se ne sećam da se pisalo o tom preparatu.Jel ima neko iskustva i u kojoj razmeri je najdelotvorniji? Pozz.svima :ppozdrav:
 
Ja sam danas iskoristio ovo "lepo vreme", da odradim ovo prskanje...
Šljivar sam oprskao ranije, jer je opao list sa svih šljiva, a danas sam oprkao vinograd i voćnjak iznad i ispod njega...sve zajedno stotinak voćki...a "sve" je zastupljeno...
Nekoliko sorti jabuke te kruške,šljive, kajsije ,višnje , dunje itd...
Koristio sam funguran, kao preparat...
Danas je bilo malo vetra , zapadnog i skoro dvadesetak stepeni...evo još nije pala kiša, a za sutra i noćas javljaju veće padavine...valjda je bakar odradio svoje?
A koliko ovom preparatu treba da počne da deluje, ustvari? I da li mu ova temperatura odgovara, tjt. koliko dugo mu treba ovakva temperatura
Ili je samim kontaktom odradio svoje? Kad bi mi neko ovo pojasnio, mirnije bih spavao...nekako mi nije jasan taj mehanizam delovanja...
 
Imam voce na povrsini od oko 8200m2.
Obicno koristimo nordox 2kg u 1000litara atomizer.
A sad sam mislio malo da ustedim pa da koristimo funguran 2kg u 800 litara atomizer.
Da li dobro mislim ili ipak 3kg fungurana u 1000litara?
 
Ja stavljam 4 kg fungurana po hektaru nebitno koliko vode koristim. Kako vam se pokazao nordox, koje je voće u pitanju?
 
Orah primarno i ostalo voce usputno jabuka, sljiva, tresnja, visnja...
Nisam toliko iskusan da mogu da kazem kako se pokazao Nordox :)

Prosle godine smo pogresili sto nismo radili jesenje, vec samo zimsko prskanje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam dosad uvek koristio Nordox, tj poslednje 3 god, i u jesen i u prolece, 0,25% dozu, cenovno mu dodje na isto sa funguranom npr, e sad vidim da su preporuke da se na jesen ide sa hidroksidom, pa cu mozda promeniti. Mada se meni najvise od bakar-hidroksida najvise svidjao Blauvit, ali mislim da ga nema vise.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Zadnji rok je dokle god temperature to dozvoljavaju, bilo bi dobro da je oko 10ak stepeni, proizvodjaci hemije kazu da moze i niza temp.

Ja sam uglavnom radio oko 20.novembra , bas sam pogledao u svesci i zadnje tri godine je oko tog datuma, a razlog tome je sto je i list opao negde oko tog datuma.

Ove godine je malo drugacija situacija , list kod mene na krusci je vec opao 50%.

U cetvrtak najavljuju 15ak stepeni ,bez vetra ,suncano ,a meni ne stize atomizer , pa sam svakako mislio da te angazujem da mi odradis prskanje ,ako si raspolozen ,jedan atomizer??

mislio sam na sledeci cetvrtak

 
Nisi zakasnio , ne znam kako ti je stanje sa listom ,ali bakrom se radi kad opadne 80ak % lisne mase, da bi ujedno dezinfikovao i "ranice" gde je bio list.
Ako se list zadrzi duze, odradis tretman, pa ako lepo vreme dozvoli odradis jos jednom.

Hvala , cujemo se u toku sledece nedelje za dogovor. :ppozdrav:
 
Ja nikako da uhvatim lepo vreme za prskanje ,Nordox je kupljen ,list skoro opao 80% a i dalje najavljuju kisovito...
 
Pa ja sam mislio da je dovoljno par sati lepog vremena i list za to vreme upije i to je to.A i funguran i nordox se tesko spiraju kolko sam citao!
@ Gorski Car
Pa koliko ti je to rezervoara bilo?koliko ti dugo traje prskanje!?
 
Ne upija tu list vise nista nego se na mestima gde je otpao list i nastala ranica vrsi zastita nekim bakarnim preparatom.Vise list ne usvaja nista,on je fakticki ,,mrtav".
Pa ja sam mislio da je dovoljno par sati lepog vremena i list za to vreme upije i to je to.A i funguran i nordox se tesko spiraju kolko sam citao!
@ Gorski Car
Pa koliko ti je to rezervoara bilo?koliko ti dugo traje prskanje!?
 
Koji imas atomizer?
550/15=36 punjenja? :D Ja nida nisam isao preko 12-13 u jednom danu, puno je :)

Ti si drugi po redu koji nije razumeo moj post :osmeh:. Druze, napisao sam koliko vode i fungurana mi je potrebno da odradim 1ha jesenjeg plavog prskanja sa ledjnim atomizerom. Nigde ne pise da sam prskao sam, i nigde ne pise da sam zavrsio za jedan dan. Imam vise voca od 1ha, a imam i pomagace :osmeh:

Jos nesto, 500-600l je malo za 1ha trebalo bi od 800-1000l ipak je to detaljno kupanje stabala... Imam Stilov atomizer, drugar mi pomagao sa Vilager motornom prskalicom ipak je prskalica bolji izbor za prskanje kad nema vegetacije, manje rastura hemiju.

Inace mnogo je to posla za ledju mehanizaciju, za februar kupujem traktorski atomizer... :ppozdrav:
 
PItao sam u drugoj temi ali vidim da je ova prikladnija.... Kupio sam funguran 25 grama i onaj prodavac mi kaze da je za 10 litra a ovde citao da ide 75g na 10 litra e sad ne znam sta je tacno... Jel moze neko da mi kaze koliko ide na 10 litra stvarno...Ja bih to da podelim da ima i za sad i za prolece, u pitanju je voce u mom dvoristu... A jabuka zlatni delises jos ni pola lisca nije opalo pa mora jos da pricekam...Slabi mrazevi su bili u Nisu tek pre neki dan -1.3C bilo je jos nekoliko ali do -0.6C...
 
Nazad
Vrh