Jesenje "plavo" prskanje

Eos je isto sto i galmin , samo ulje ali ga ima u malo vecoj koncetraciji na 1l , 960gr/l , a galmin 860gr/l mozda nisam napisao tacno u gram , ali to je neka razlika kad sam gledao.



Po meni nije greska, samo je jeftinije sad isprskati samo bakrom , a na prolece bakar i ulja, ako imas mogucnosti moze i sad i u prolece ulje, a sto se tice Plavog ulja nema u sebi i insekticid, vec samo ulje i bakar , koji imaju fungicidno i insekticidno dejstvo , a to mozemo sami praviti kombinacijom eos , galmin (ulje) + funguran , bakarni oksihlorid (bakar) u dozi koju zelimo i izadje nesto jeftinije, za vece povrsine sigurno osetno jeftinije.

Ako je jeftinije a daje odredjeni efekat od sledece jeseni menjam dosadasnju praksu. :ppozdrav:
Zaboravih gore da napisem da nisam prskao sa nasim Plavim uljem nego sa Hrvatskim Modrim uljem u sustini radi se o slicnom preparatu samo sam pogresio u pisanju...
Da li neko ima iskustva sa Bakarni oksihlorid 50 i Cuprozin wp35?
 
Poslednja izmena:
ko ce onda da mi objasni zašto je preporučena doza plavog ulja 2-3% a bakarnog ulja 1.5%

Možda zato što je u bakarnom ulju bakar-hidroksid a u plavom bakar-oksihlorid.

Time bih i GorskomCaru odgovorio, bolje kupi Funguran, on je bakar-hidroksid, nešto svi govore da je to bolja opcija od bakar-oksihlorida.
 
Ako je jeftinije a daje odredjeni efekat od sledece jeseni menjam dosadasnju praksu. :ppozdrav:

Sta je jeftinije ? Probaj sam da se preracunas. Ja na primer uvek idem sa malo jacom dozom bakra i sad i pred pocetak vegetacije , nista starsno 10-20% jace , to su i preporuke PSSS i ovde na forumu neke kolege su to isto preporucivale. Sto se ulja tice i tu dodam malo jacu dozu kad ga koristim na krusci za prskanje pre vegetacije, a i ulja uvek imam zato sto ga dodajem u manjim dozama kad prskam nekim preparatima protiv kruskine buve , iz tog razloga ja sam miksam `plavo ulje` , mozda i nije jeftinije, necu da tvrdim da jeste.
Sto se tice bakra svako ima neku svoju teoriju , nas drug Ivan Ilic je objasnio zasto je jedan bolji od drugog , ima pisano ja mislim bas u ovoj temi.
Moje neko zapazanje je da je voce najvise `plavo` bas posle bakarnog oksihlorida , ako je to merili koliko je neki bakar dobar, dok posle cuproxat-a koji je u tecnom stanju , a koje je formulacije nisam siguran i nije bas nesto `plavo`..
Funguran se najcesce spominje kao kvalitetan bakar , mozda je najbolje da se odlucis za njega.
 
Društvo potreban mi je brz odgovor! Da li je u ovoj meri "napunjen" pupoljak kasno tretirati bakrom? U pitanju su višnje Šumadinke jesenja sadnja 2014!<br />
306b48b17734078359f902f804d071aa.jpg
<br/>
 
Brzi odgovor ,pogledaj u temi kajsija ,ja sam postavio par fotografija ,pre par dana , isto nabubreli pupoljci ,neki zakljucak je da je ok i da moze bakar u preporucenim dozama ,30ak gr/10l ,ne jacim dozama kojim idemo u mirovanju ,pa ti odluci.. Ne bi trebalo da bude problema
 
To mi i jeste plan! Jesenas sam radio jaču koncentraciju za nekih 15-20%. Ovo prskanje uvek idem po preporuci!
 
Ja jesenje prskanje radim sa 0,75% bakra, ovo sad mislim da ću sa 0,5%, možda i malo manje...
 
Lani sam radio Cuproxatom i jedan dio Nordoxom (1kg po hektaru) i ogromna je razlika.
Ko može da odradi preporučio bi Nordox višnje su crvene čiste, što nije slučaj sa ovim što sam radio sa Cuproxatom, mada nije bilo bolesti ni problema gdje je isao Cuproxat.
 
Ja jesenje prskanje radim sa 0,75% bakra, ovo sad mislim da ću sa 0,5%, možda i malo manje...
0.75% aktivne materije?

- - - - - - - - - -

Lani sam radio Cuproxatom i jedan dio Nordoxom (1kg po hektaru) i ogromna je razlika.
Ko može da odradi preporučio bi Nordox višnje su crvene čiste, što nije slučaj sa ovim što sam radio sa Cuproxatom, mada nije bilo bolesti ni problema gdje je isao Cuproxat.
Učemu je razlika ako nigde nije bilo bolesti?
 
Pardon nisam se dobro izrazio koristio sam prošle godine Bakarni oksihlorid 50 u koncentraciji od 0,75%, a sad sam našao/nabavio Funguran i sad vidim da je preporuka 0d 0,1 do 0,4 misli, da ćemo njeda ići negde između 0,25 i 0,30 %.
 
Da li je neko koristio everest i kako se pokazao ?
Aktivna materija: Bakar hidroksid 368,5 g/l ili 240 g bakarnog jona/l

Danas sam uzeo jednu litru za probu u staram vocnjaku , cena je nekih 750din i po nekoj mojoj racunici malo je jeftiniji od fungurana , ako bi se koristili u istim koncentracijama. A isto je u pitanju bakar hidroksid
FunguranOH sam platio 1280din 1kg

Da li se bakarni preparati mogu mesati sa preparatima na bazi Bifentrina (bifentrin je kontaktni i digestivni insekticid iz grupe piretroida) ???


Jedino sam nasao ovo za kompatibilnost bakra >> nista konkretno za piretroide ...
Не сме се мешати са:
- инсектицидима киселе реакције (dihlorvos, dimetoat, fosmet, heptenofos, malation);
- препаратима на бази: cirama, tirama, DNOC, kalcijum-polisulfidom
 
Poslednja izmena:
Pa sad , koji je bolji, a koji gori...ne znam dali je neko pravio neku podelu...
Najbolji je onaj koji se iskoristi, na vreme...a najgori je onaj što ostane u magacinu...znači treba prskati...( malo filozofiram...neko prostiji od mene bi rekao : " sereš...")
Ja koristim "funguran" ....a on je praškast...
 
ja sam prošle godine koristio cuproxat pa bas nisam zadovoljan, odmah me je grinja napala na početku vegetacije..recimo da to ne bi smjelo biti.
 
Nazad
Vrh