Asimina

ja moje nisam ni stitio , videcu ove godine akd krene vegetacija jel sam trebao ili nisam da ih stitim od zime :haha:
 
Tar je napisao(la):
druže ovde nisi u pravu. Čudna biljka je taj Paw-paw oprašuje je muve a ne pčele. Cvet bi trebalo da ima boju mesa a miris....? Za gajenje na okućnici preporučuje se ručno oprašivanje. Neke sorte su samooplodne.

Istina, greška je moja, silna slova pred očima pa pogreši čovek. :ppozdrav:

Asimina%20triloba.jpg


Što se tiče tehnike margotiranja, otvaram posebnu temu.
 
Evo krenula vegetacija i moje asimine prezivele zimu bez zastite samo sto mi jednu skoro pregazio bager pa se malo slomila ja sam je presadio i sad videcu oce li preziveti

Evo slika asimine sto je traktor pregazio prednjom gumom ali nije joj nista :haha:

263fxis.jpg
 
Interesuje me kako su vam asimine podnele ovu zimu? ( 2011/2012). Za kakije i slične sorte sam čuo da su svugde poprilično izmrzili...
 
Posto su moje asimine male one su bile pod snegom celu zimu i naravno bez problema izdrzale e sad da je stablo bilo 1-2 metra mislim da bi prosao isto ko sto sam prosao sa 3 moja kakija a to je da su skroz izmrzi i sad iz pupoljaka koji su bili pod snegom krecu grane...
 
Da, tako sam otprilike i očekivao. Moraćemo nešto da smislimo u vezi zimske zaštite i asimina i kakija i svih ostalih sorti. Dakle - može da prođe nekoliko zima bez problema, sadnice se razviju, taman stupe u rod - a onda naiđe jedna žešća zima i sve ispočetka. Isto kao sa smokvama - to pratim ovde u kraju, uvek isto. Par zima prođu bez oštećenja i onda - do korena. Ništa nego zaštićivati koliko se može. Ili u velike saksije pa unositi negde u neke staklenike, garaže, podrume...
 
Meni je 7 godišnji kaki izmrzo,ali samo 1-godišnji izboji,tako da sam ga obrezao i sada tjera iz debljih grana.
Slažem se da te južne sorte svakih nekoliko godina izmrznu,a onda se ponovo obnove.
 
Moja asimina se osusila ove godine iznenada a lepo bila rasla i samo odjednom pocela da stagnira i na kraju se osusila.

Bila je stara 3 godine i oko 2 metra visine

Kad sam je iscupao iz zemlje skroz suva.

 
Novosti vezane za moje asimine, kod mene je ove godine cvetala jedna 5 godina (+1 god koliko je bila stara kad sam je kupio) stara asimina koja nije kalemljena a druge dve koje su isto toliko stare ove godine nemaju cvetove ali nadam se sledece godine da ce i one cvetati.
Ovo je ista ova asimina sa moje slike par postova iznad samo 4 godine kasnije :).
Ukoliko bi sledece godine cvetala bar jos jedna asimina onda bi cetkicom oprasio njih medjusobno, sad sam probao da oprasim ovu sto je cvetala ali nisam siguran dal sam pogodio pravi trenutak.


Asimina triloba prvo cvetanje:​

 
Može li mi neko reći kako da se poboljša i ubrza rast Asimine, ove moje su kod mene dvije godine i imam osjećaj da ne napreduju nikakao....
Da li je potrebno i kakvo đubrivo?


 
Evo kod mene isto zreli plodovi, juce sam nasao na zemlji jedan plod opao a nije bio skroz zreo i danas jedan plod opao koji je bio dobro zreo
krezubi.gif
.
Ovo je plod od ove asimine sa mog videa par postova iznad, ja sam je rucno oprasivao :osmeh:.


Asimina triloba:​

asimina6.jpg

asimina5.jpg

asimina4.jpg

das
 
Mene ukus asimine najvise podseca na mango i jos neki ukus ima koji ja ne mogu da provalim koje voce ima slican ukus, u svakom slucaju nase domace voce nijedno nema takav ukus :osmeh:.
 
Sa koliko godina je počela kod Vas da daje plod?
Kod mene su dvije Asimine već dvije godine i jako sporo rastu, jedna se nešto više ističe u rastu ali druga se nije pomaknula dvije godine.... Postoji li neki "fazon" kakoubrzati rast?
Lijep pozdrav!
 
Evo jedan video na kome mozete da vidite kako da zastitite vase mlade asimine od sunca na jednostavan nacin.

 
Evo par novih videa od mene da nesto novo naucite ::suncanje::.

Naklijavanje semena asimine:


Jednogodisnja i dvogodisnja sadnica asimine:


Stetnici na asimini:

 
Nazad
Vrh