Asimina

Evo jedan novi video gde mozete videti na koji nacin se kalemi asimina.

 
Evo jedan video gde mozete videti razvijanje klice semena asimine od stavljanja semena na naklijavanje do danas proslo je mesec dana.

 
Ove godine jedno drvo poranilo sa cvetanjem i vec je precvetalo dok druga dva imaju jos uvek sve cvetove zatvorene, prosle godine im se vreme cvetanja preklapalo pa sam mogao unakrsno oprasivati.
Probao sam oprasiti rucno cvetove na ovom drvetu sa njegovim polenom pa cu videti ove godine da li ce biti koji plod na njemu ili nece.

3.04.2017
asim.jpg


4.04.2017
asim2.jpg


5.04.2017
asim3.jpg

 
Asimina triloba oštećenje listova, u ovom videu možete videti koji insekt jede listove asimine.

 
Kako za koga koristan... ako mi unistava listove na asimini za mene i nije koristan :svinja:, znam da je koristan zato sam ih samo izmestio sa listova a ne i ukokao :).
Ova vrsta insekta je aktivna preko noći dok se preko dana skriva, svejed je i hrani se biljkama, lisnim i krvavim vašima,ličinkama, grinjama, jajima leptira i iz tog razloga može biti korisna u našem vrtu ali isto tako može i načiniti štetu hraneći se listovima biljaka.
 
Моје асимине посађене у јануару су почеле да отварају пупољке. На једној чак имам и цвјетне пупољке. Драго ми је што касно крећу са листањем. Надам се да ће слично бити и кад буду веће јер априлски мразеви уништише плодове домаћих воћака.
 
Nazad
Vrh