Kultivatori (špartači)

Kolege jel neko biksnovao skoro Imt-ov spartac i kako je resio ako su pojedene sipke?
 
Kupis nove... To je najjednostavnije i najredovnije resenje. Bar ja tako mislim.
 
kolega ja sam ga kupio da spartam i bacam djubre na red posto na pneumatskoj nemam. sad videcemo kako ce biti

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
bacam vestak pred setvu i sad cu da probam da ga bacim kad spartam da vidim dal ce biti nesto bolji kukuruZ, znam da ako nema kise onda nista od togaa svega.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
To smo imali i na staroj oltovoj sejalici i na ralici(spartacu).Mozda smo samo jednom probali za 20 god skinuli kutije i sa sejalice i sa ralice.Nije nesto bitno uticalo na prinos,cak je bio i problem u sledecem usevu koji je obicno bio psenica da je psenica bila u trakama bolja,tu gde je isao vestak.Pokojni deda umeo je da kaze Pa nije kukuruz Vo pa da ode na jasle kad je gladan..Tako da mnogo nam se bolje pokazalo rasipacem.
 
ja sam ga uzeo prvenstveno da bi spartao kukuruz a djubre i ne moram da pustam tad. nego kad ispalo sa kutijama sto da ga ne uzmem..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Itekako ima razlike u prihrani u trake, naročito u špartanju, samo što je to daleko sporiji i teži način, pa zbog toga skoro niko ne radi.
 
kod nas se spartao kukuruz, moj pra deda je uvek to radio i sad ja resio da probam opet.. znam samo da mu to nece skoditi vec prijati i lepsa njiva odmah.ja sam bacao predsetveno i hocu jos jednu dozu na red pa sta mu bog daa.. lose mu nece biti sigurno.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
dobra je ovo stvar sa diskovima, da agromerkur imaa video sam na youtube-u ima klip.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ima i Satex diskove. Samo su relativno malo spartaca proizveli dosad, pa ljudi slabo znaju...
 
Nazad
Vrh