Kultivatori (špartači)

Nemam trave, ali verovatno cu dokupiti zone.
Matiću, ne znam koliko sporije da idem, posto i ovih 8km/h mi je sporo. A motičice su samooštreće. Inače, kod mene su de dobro pokazale kaljene motike od Čantavira na IMT spartaču.
Problem mi je sto se ne poklapaju tragovi od sejalice sa prskalicom, pa sam iz tog razloga morao malo podubiti. Tamo gde sam isao sa prskalicom u tragove od sejalice, samo sam podubio te dve baterije iza točkova i milina kako radi. Videcu dogodine, dal nesto iskobinovati da produžim malo grane da bih se uklapalo prskanje sa tragovima sejalice, ili prskati sa širokim gumama. Posto ove uske su mi beton napravile, mada i po vlažnom je prskano.
.
 
Ja se ponovio sad u sezoni sa ovim monosem cetvororednim spartacaem
57cf7a55034251343b4760daeee126df.jpg
a6b9f1ff4eed788a77e91082364d4bd9.jpg


Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
 
Da li je neko od članova foruma sužavao IMT špartač sa 70cm na 60 cm?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Pošto smo proširili sejalicu na 6 redi ,spremamo se da proširimo i špartač.
Kod Tupanjca su 2 baterije i delovi za proširenje 420 e pa smo se odlučili za kompletan polovan špartač.Jedan nosač zadnje motike je kriv a sve ostalo je u solidno dobrom stanju .Ima dva para zadnjih motika.
 
Juce su tek odnete,u Padinu.Postoje dve verzije, prva je sa rascepkama na osovinama kao i fabricki a druga je da to bude sa dve matice tako da moze fino da se dotegne,odluceno je da u ovom slucaju bude druga varijanta.
 
Sad bas radim jedan na te matice.Te matice su obicna glupost,dzabe ga ti stezes aksijalno,kad se on potrosi na caurama i osovini,ovako kad se doteze da se kao smanji luft,samo se unistdd svi flahovi koji drze bateriju,pa sledeci put nema opravke.
 
Nazad
Vrh