Kultivatori (špartači)

Kad bi se uvela neka kontrola proizvoda kao u Germaniji 10% proizvodjaca ne bi ostalo.
 
Kako rade spartaci sa s oprugama i zastitnim diskovima ,koliko ti diskovi u praksi pomazu da se ne ostecuje usev ? Kod prljave njive i velike trave da li mogu te motike da povade i iseku travu ,da li cesto gusi?
 
Kod prljave njive i velike trave nema sta da traze s opruge. Gusi i ne radi lepo. A ti diskovi po meni kad je mali kukuruz ne znace mnogo.
 
Rade odlično.Generalno nema problema kod gušenja a jedino hoće da zaguši kada ima gorušice jer uleti između S opruga,zaglavi se pa nema protoka.Moj savet da se obavezno nameste samooštreće pačije nogice inače u tvrdom i tragovima iza točka traktora nema ništa od pravog posla.Štitnici rade svoj posao i potrebni su dok su usevi mali jer u suprotnom usev bude zatrpan.
 
Kod prljave njive i velike trave nema sta da traze s opruge. Gusi i ne radi lepo. A ti diskovi po meni kad je mali kukuruz ne znace mnogo.

Bas je sve obrnuto.Ja sam i na tupanjac stavio s opruge, a imam i agromerkur

- - - - - - - - - -

Kako rade spartaci sa s oprugama i zastitnim diskovima ,koliko ti diskovi u praksi pomazu da se ne ostecuje usev ? Kod prljave njive i velike trave da li mogu te motike da povade i iseku travu ,da li cesto gusi?

Diskovi po meni trebaju samo za repu i nista vise.Soju kod spartas prvi put vec je veca i nema problema.
 
Никола ајд ако се сетиш сликај тог тупањца да видим како изгледа са тим с опругама

- - - - - - - - - -

Kod prljave njive i velike trave nema sta da traze s opruge. Gusi i ne radi lepo. A ti diskovi po meni kad je mali kukuruz ne znace mnogo.

Тупањац ради добро само кад је чисто иначе је хорор кад се попречи коров све чупа и руши. У соји на 50цм ту су мотике збијене и кад је доста прљаво не може да се ради, онда скинем задње а на предње ставим велике за кукуруз.Највише ме то код њега нервира и што медјуредно на 50цм тешко га може фиксирати и сам радити
 
Poslednja izmena:
Guslao sam sa njim godinama,tako da znam sta moze,tragove od prskanja redovno preskace,nece u zemlju,radio je iole kao nesto kada sam skinuo motike i stavio uzane.
 
Napisao sam gore u odgovoru na Radoslavovo pitanje kako ide sa tupim a kako sa oštrim motičicama.Jbg obična plekana motičica 150 dinara a samooštreća 500 dinara.Jedva sam mu podesio dubinu rada,popličuj pa popličuj a sa tupim podubljuj pa podubljuj i neće u zemlju gde je tvrdo.
 
Ja sam zadnjih dana radio sa agromerkurom 4 reda,S opruge i diskovi kao i sa klasika IMT.Definitivno lepse radi S opruga,pacije nogice 150mm su na njemu.Baterije su nastelovane na 15cm jedna od druge tj 7.5cm od reda.I disk znaci bar kad je u ovom uzrastu.
beb9388e2c2c65d1bab1cb0f7dd99a02.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
ja danas bio da obidjem kukuruz, on poludeo od spartanja. sad prva prilika kad se ukaze da ga ogrnem i bacim djubre..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
jel zna neko gde moze da se kupi tocak od baterije od imt spartaca?
ovako izgleda

novo/polovno, mada bolje polovno
 
Na koji razmak štimate zagrtače na kultivatoru?
Sutra bi trebao ugraditi, da zagrnem suncokret i kukuruz...... Pošto ima puno kiše i zemlja je vlažna, mislim da će biti koristi od toga, da suncokret nepolegne....
 
Nazad
Vrh