Kultivatori (špartači)

Pravi spartač, zagledao ga na sajmu i stvarno je ozbiljno urađen, ali i cena je lepa. Za 7 redi 5000e.

Po meni medju najboljem na trzistu,mozda i najbolji,no jos se treba pokazati.Ukazao sam na mane u proizvodnji i na inzinjerska poboljsanja.Videcemo u daljoj proizvodnji da li ce se uvaziti misljenje.Zasta ce ti 7 redi?Soju?
 
Da, za soju. Posto ima duplu gredu, pitao na sajmu da li moze da se podesi za spartanje 6x70cm i 7x50cm, dečko koji je bil zadužen nije znao tačno reći oko toga, već mi je dao broj telefona na koji da zovem. Bitno da je znao cenu Mnogo mi to novaca za običan spartač, pa je iz tog razloga kupljen tupanjac, mozda sam pogrešio ali videćemo
Od domaćih i meni izgleda najbolji, a ti kad si pazario, javi bas utiske u radu, kao i snimak neki.
 
Da, za soju. Posto ima duplu gredu, pitao na sajmu da li moze da se podesi za spartanje 6x70cm i 7x50cm, dečko koji je bil zadužen nije znao tačno reći oko toga, već mi je dao broj telefona na koji da zovem. Bitno da je znao cenu Mnogo mi to novaca za običan spartač, pa je iz tog razloga kupljen tupanjac, mozda sam pogrešio ali videćemo
Od domaćih i meni izgleda najbolji, a ti kad si pazario, javi bas utiske u radu, kao i snimak neki.

Ma mozes baterije prosirivati i smanjivati do.mile volje.I meni je puno para nadam se povracaju od drzave.Dosta ima Tupanka u mpm kraju,6 koje znam.Svi su zadovoljni,nisi pogresio veruj mi.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

a шта си ти то њих саветовао ?

Ponegde su losi varovi samo naneseni,ne svud,ofarban je lose,na svakom tocku za stelovanje dubine treba ugraditi pokazivac dubine radi lakseg stelovanja,rupe na disku jer skuplja vodu,mehanizam za signalizaciju koji sam licno projektovao(postavicu slike) itd..
 
Na koji razmak štimate zagrtače na kultivatoru?
Sutra bi trebao ugraditi, da zagrnem suncokret i kukuruz...... Pošto ima puno kiše i zemlja je vlažna, mislim da će biti koristi od toga, da suncokret nepolegne....
Imam prednje moticice od valjda 40-45cm ,nisu od 50 ,pa stelujem po njima i zagrtace,znaci na 15-ak cm od redova.Zagrcem bez pilota na spartacu,ne treba previse brzo terati ,onda baca zemlu na suprotnu stranu redova,tj prebaci vise zemlje nego na samu biljku.
 
Па то су ситнице ,које му не сметају да и даље буде најбољи:haha:
 
Najbolji na tržištu a ima loše varove i lošu farbu.
Farba je sitnica,svi proizvodjaci lose farbaju.Evo prve tri slike su varovi.4 ta slika je var na koji sam im skrenuo paznju jer je samo nanesen.I samo tu je bio taj problem.Nigde na drugom mestu.Pa,procenite sami.
20190606-084058.jpg


20190606-084114.jpg


20190606-084134.jpg


20190606-084204.jpg


Mozda sam i ja trazio dlaku u jajetu ali,s'obzirom na cenu i treba ocekivati vrhunski proizvod.
 
Лоша припрема и с тим туткалом ни јаја не можеш офарбати и ту се штеди као и у свему где има простора да се ушпара.
 
Imam prednje moticice od valjda 40-45cm ,nisu od 50 ,pa stelujem po njima i zagrtace,znaci na 15-ak cm od redova.Zagrcem bez pilota na spartacu,ne treba previse brzo terati ,onda baca zemlu na suprotnu stranu redova,tj prebaci vise zemlje nego na samu biljku.

Danas cu ih probati montirati
 
Tupanjac vs Agromerkur, sta uzeti? Planiram 6r na 70cm i da ga mogu prepakovati na 7r x 50cm
 
Moj Vojčan AgroS promet služi već dosta godina bez problema a j.bo sam mu kevu baš dosta puta,nigde pukao niti je nešto otpalo.Mislim da 6 redni 70 cm na preklop košta 1.500 evra.
 
Meni je taj agromerkur nekako slabašno urađen, naspram tupanjca. Zagledao sam ih na sajmu sve. Po meni vredi tupanjac toliku razliku. Kod agromerkura srednja greda je od cevi, dok je kod tupanjca ojačana sa pločama. Tupanjac ima topling da se podešava zadnji deo baterije, koji je i podupire da se ne podiže kad je tvrdje, dok kod agromerkura nema nista. To su neka moja zapažanja, jos uvek ga nisam probao, jer vreme ne da. Mada sad je i mekano, ici će to lepo, videcemo kad bude suvlje.
a74ad5160f5963fa31c1b7235b5e27a3.jpg
f3640a8d5c446bf39cfb5bce756c46f7.jpg
1d45067f2b084dc9a498de174cf351b0.jpg
8fc23714eb2361e82446a0a8176e93ce.jpg
ef9ba35a8dc07bcb9516071465e666a4.jpg
0326aad7dbe3dfa8ff9b4ca8fb4ca702.jpg
 
Tupanjac izgleda kao kopija olta, al još je to miljama daleko od olta...... Dolje srednja motika zavarena, to mi nije jasno zašto...... Jel nisu mogli staviti na šarafe..... Kad ode motika, sve se mora mjenjati, bezveze
 
Koja je razlika u ceni?
Ja imam Agromerkur i nisam zadovoljan nesto s njim, mada sad su ove sezone uzeli dvoje njih od hudjika i nisu nesto spartaci a skupji od agromerkura.

Razlika u ceni je oko 200e. Tupanjac>Agromerkur u jako slucnoj specifikaciji. Kod Agromerkura da bi to prepakivanje bilo lako treba pomocna greda (ne znam kako to izgleda, samo su mi to kazali) koja je 100e. Tako da razlika izadje 100e. 2900 AM vs 3000 Tupanjac. Kod tupanjca ne treba druga greda jer je raspored takav da moze 6r70cm i 7r50cm bez menjanja grede.

Isao sam da vidim Tupanjac iz sela uzet lane a imam i iskustva sa starim tupanjem na rucni preklop sa obicnim moticicama. Uzeo sam predracun od Agromerkura a oticu i do Tupanjca pa ne znam jos za koji cu se odluciti. Stoji da mini toplink kod tupanjca na svakoj bateriji ima dobru svrhu da zadnje moticice idu duboko i godi mi sto ne treba gredu drnadti. Prepakivanje 50<>70cm ide dosta jednostavno kod Tupanjca.

Hudjik je 50% skuplji i probija mi budzet koji mogu da izdvojim za tu masinu. Verovatno je najbolji ali radice posao i ova dva. Spartanje smatram trt-mrt operacijom i nisam utvrdio neku razliku u prinosu (lane nisam spartao soju, preklane kukuruze sam pola/pola), tako da nisam spreman platiti 3700-3800e+pdv za Hudjika za masinu kojom cu nekada raditi a nekada ne.
Daklem Tupanjac 3000e, Agromerkur 2800 (+100e greda pomocna za 50cm) sa pdv sve.
 
Nazad
Vrh