Kultivatori (špartači)

Bojceticu ja sam uzeo tupanjca za 6x70cm i 7x50cm, i vrlo jednostavno se podešava sa 50cm na 70cm, kao i što si video. Kod agromerkura ide dupla greda na kojoj se kače baterije da bi moglo da se podesi na različiti razmak. Na tupanjca imas blok ventile na klipovima, kod agromerkura toga nema, i to utiče na cenu.
Nikola Ilić Po čemu je to bolji Hudjik od Berka?
e7907e81f6aa7f0852b4cb669a248e21.jpg
 
Kad pogledas vidis da je to radio majstor,materijal,var,farba,resenje baterija bez mazanja a nema da zucnu,plastika u konus koja sama sebe steze,kvalitet tockova,lezaja,opruga...
Tako isto je i kod Tupanjca,ali kvalitet i klasican spartac,ovo sa S oprugama sam vec rekao.
 
Tupanjac izgleda kao kopija olta, al još je to miljama daleko od olta...... Dolje srednja motika zavarena, to mi nije jasno zašto...... Jel nisu mogli staviti na šarafe..... Kad ode motika, sve se mora mjenjati, bezveze
I ja sam isto mislio za prednje motike...dok nije dosao u dvoriste...nije to toliko los sistem-namestis ugao koji ti odgovara i vari...nema da se popuste srafovi,nema da motika bezi u stranu...jedna rezerve kompletna stoji na spartacu i tako 2 godine vec.
A sto se tice poredjenja sa oltom...ni blizu.jednostavan,a dobar spartac.
 
@Druskan
Cemu sluzi taj blok ventil na klipu ?.Smanjuje protok da polako otvori i zatvori klip ili ?.
 
Kad pogledas vidis da je to radio majstor,materijal,var,farba,resenje baterija bez mazanja a nema da zucnu,plastika u konus koja sama sebe steze,kvalitet tockova,lezaja,opruga...
Tako isto je i kod Tupanjca,ali kvalitet i klasican spartac,ovo sa S oprugama sam vec rekao.

Berko ima svuda lezaje na klackalicama,tako da je to bukvalno vecita stvar.Pa i najgori lezaj da se stavi u odnosu ns plastiku koja se brzo razdrnda.Inace na tockovima su Nsk japan,bas gledao.I ipak je Berko nas proizvod,kopiran paralelogram ali,ceo izmisljen od nule dok je Hudjik kopija Kongkildea i onda nije to Hudjik smislio vec Danci.
U mom kraju niko nema Hudjik da bih nesto dalje komentarisao.Tupanjac ima dosta i dobro se pokazao.
 
Poslednja izmena:
Kako se ono na ovog tupanjca steluje dubina? Ako hoću plice, zavijem topling na traktoru, i onda pomoću onog toplinga na spartaču nivelišem S opruge?
 
Jel mi moze neko reci ,vlasnici imt spartaca ,koliko vam visoka greda od zemlje-betona, ?npr u dvoristu kad vam je spartac zakacen za traktor i spusten na beton,koliki je klirens ?.Imam olt-tupanjac ,i meni je njegov klirens premali ,znam da je imt vislji ,ali koliko ?.
@Druskan
Manje vise,ja sam cackao i one tockove na baterijama,rupa gore ili dole ,zavisi kako kad,mada retko kad se to steluje.Topling na traktoru ne diram previse, kad kacim za traktor spartac gledam da stoji kolko tolko ravno ,da ono ne bode ka napred niti ka nazad.Ako mi treba veci pritisak na baterije ,onda one opruge pritisnem vise sa onim granicnicima i to je to.Inace ja imam sa obicnim moticicama ,nemam S opruge,nzm jel su isti u konstrukciji.
Eh,sad vidim gore na ovoj stranici tvoj spartac,to je ipak drugacije od obicnog tupanjca :D.
 
Jel mi moze neko reci ,vlasnici imt spartaca ,koliko vam visoka greda od zemlje-betona, ?npr u dvoristu kad vam je spartac zakacen za traktor i spusten na beton,koliki je klirens ?.Imam olt-tupanjac ,i meni je njegov klirens premali ,znam da je imt vislji ,ali koliko ?.
@Druskan
Manje vise,ja sam cackao i one tockove na baterijama,rupa gore ili dole ,zavisi kako kad,mada retko kad se to steluje.Topling na traktoru ne diram previse, kad kacim za traktor spartac gledam da stoji kolko tolko ravno ,da ono ne bode ka napred niti ka nazad.Ako mi treba veci pritisak na baterije ,onda one opruge pritisnem vise sa onim granicnicima i to je to.Inace ja imam sa obicnim moticicama ,nemam S opruge,nzm jel su isti u konstrukciji.
Eh,sad vidim gore na ovoj stranici tvoj spartac,to je ipak drugacije od obicnog tupanjca :D.
Tačnu informaciju daće kolege koje nisu skinule točkove za pogon kutija za đubrivo.
 
Radi ali kad mi je zadnji put menjao od 5 kom. dve nisu bile pod vinklu pa sam morao ja da ih prepravljam. Sledeci put cu uzeti samo motike i sam cu da montiram.
 
Žure i verovatno ih boli uvo kako će uraditi. Na više mesta sam gledao i 900 din košta komad samooštrećih. Da li oni posebno naplaćuju uslugu navarivanja? Jednom sam video da tovare navarene motike u kamion u radionici Fakulteta tehničkih nauka. Možda im oni rade neku uslugu.
 
Nazad
Vrh