Kultivatori (špartači)

Ne nije u pitanju rucica nego ta lopatica od punog gvozdja a ja sam mislio da je lim jer nisam to jos rasturio,onda verovatno treba samo to zavariti.
pa sigurno je to, ako pomeras rucicu a lopatica se ne pomera to je problem jedini.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Evo berko
3ea749f83dd4cdb1115f82336424d5c5.jpg
45880315d9766a8b19841e0d963e900a.jpg


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
Kako si zadovoljan sa Berkom? Jel ima neke mane koje si uočio?
Vidim kod tebe nema točkova koji se montiraju sa prednje strane grede, da bi mogla hidraulika da se rastereti.
 
@Druskan

Nemam jos nikakve utiske, stigao mi je prosle godine ali tek posle spartanja. Prvi utisci ce biti za desetak dana. Nema pomocnih-vodecih tockova jer to stavljaju od 6-to rednih pa na vise, a rekli su mi da i nemam potrebe za njima na 4 reda.
 
Kako si zadovoljan sa Berkom? Jel ima neke mane koje si uočio?
Vidim kod tebe nema točkova koji se montiraju sa prednje strane grede, da bi mogla hidraulika da se rastereti.

Jako masivan i kvalitetan spartac.Svuda lezaji pa i na paralelogramu za razliku od konkurencije gde su plasticne biksne.sto je dobro postoji mogucnost da se zabravi u podignutom polozaju baterija kad recimo ne zelis taj red spartati.Od mana bih prvo rekao farba i farbanje,farbanje je providno a na nekim mestima i zaplakala farba za majstorom(poslizela),drugo sto mi upada u oci su varovi koji su svi na mestu ali,neki neiskusan varioc pa su negde deblji negde tanji i ovi tockovi sto sad stavljaju da se ne osteti usev nisu bas u centru pa pedaju kad se okrecu za razliku od onih ranije zutih.No sve u svemu odlucio bih se za njega.
 
Trebala bi mi cev 90x90 debljine 6 mm a duzine 1400 mm.Hoću da prepravim cetvororedni IMT u šestoredni preklopivi. Prilikomove prepravke na čega posebno treba obratiti pažnju.
 
Trebala bi mi cev 90x90 debljine 6 mm a duzine 1400 mm.Hoću da prepravim cetvororedni IMT u šestoredni preklopivi. Prilikomove prepravke na čega posebno treba obratiti pažnju.
Odmah da ti kazem da tesko da ces naci tu cev...ja sam pre 4 godine radio 4 reda na 6 i nisam uspeo...na kraju sam sekao gredu od dvorednog i prepravio...obrati paznju da nastavke dobro ucentriras,da ti baterije kasnije u radu ne beze u stranu...ploce na preklopu radi od bar 10mm matrijala,a kroz sarke da prolazi 12-14 mm osovina.ima slika moja u temi.
 
Ploca je debljine 15 mm a osovina ce biti fi 30. Sto se tice cevi nasaosam je u Yonexu u Sr Mitrovici ali moram uzeti pola cevi 3 m. U Rumi ima ali je 4mm debljine neznam dali je to dovoljno.
 
Od 5 mm sigurno postoji,tu sam kupovao,a od 6 mm nisam siguran. Kod nas može da se kupi na dva metra,npr.
 
Uzeo juče cev od 3m u Jonexu, tako da ako nekom bude trebalo ostalo mi pola(1,5m).Tomislave kod mene će biti po dva klina f 30mm i gore i dole.
 
Drugar danas uzeo sestoredni spartac kod ovih iz Vojke,utisak je sledeci kao da je neko zavrsio trgovacku skolu pa resio da bude bravar. 2 baterije imaju lufta levo desno po 10 cm,jedna stoji ukezeno i 3 nakrivo tocka ima,zatim zavrsna obrada katastrofa,moras dobro da pazis ruku da ne poseces o farbanju da ne pricam... Kvalitet srafova 5,6 a problem odvrtanja srafova je resen peckanjem matica...







 
Ovo je Poljoexport,kod kojih si ti uzeo Maticu?

Kaze nije sve to video,dok ga nisu skinuli...sada hoce da ga vrati jer kaze kada je isao da kupi pokazali su mu jedan a doneli sasvim drugi...
 
Nazad
Vrh