Naša telad

Drage kolege imam jednu molbu ako neko ko je vec osiguravao telad moze da mi objasni kakva je procedura kod osiguranja teladi i koja kuca je najbolja za to i naravno koja je cena osiguranja hvala unapred:ppozdrav:
Ako mislis na teladi za tov,ja radim u GENERALI osiguranje negde oko 5-6000 je po teletu.
 
Ako mislis na teladi za tov,ja radim u GENERALI osiguranje negde oko 5-6000 je po teletu.

Da na telad za tov mislim i to na god dana ,sta je potrebno da bi se osigurao mislim telad su na mom imenu ,obelezena su ,da li treba jos nesto ili je to dovoljno?nisam nikad to radio pa nista neznam o proceduri zato pitam ,kakav je postupak ako slucajno ugine nedaj boze ?da nebude ono ti si kriv i nista od osiguranja?
 
Ako mislis na teladi za tov,ja radim u GENERALI osiguranje negde oko 5-6000 je po teletu.

Dobio sam ponudu od DDor a za 2 teleta treba da platim nesto preko 25000 din i prodavac osiguranja mi rece da najverovatnije ima i ove godine 40 posto povracaja od drzave da li je i delta generali tako ili je bas 6000 i jos povracaj?
 
Kad smo vec kod toga,ima li neko iskustva kako funkcionise taj kredit u praxi i sta se podrazumeva pod"registrovani dobavljac teladi"?
 
Uzmi kredit za telad koji daje drzava 1 posto kamata u dinarima kredit na godinu dana i dobijes osiguranje teladi gratis

Izvini nisam video ranije ,ja kupujem telad od jednog domacina i to jedno po jedno kako se tele njegove krave ,neznam kako bi to odgovaralo zbog kredita jer pretpostavljam da su potrebni brojevi teladi da se priloze pre pustanja kredita ili gresim?
 
Najmladja, zove se Lepa. :D
fe0f2903b7845e65e7723946de2c952e.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 







- - - - - - - - - -

Prinova od pre 10 dana a tu je i podmladak

veceras mi bio veterinar i ja htio da osjemenim majku od ovog sivog teleta istim ovakvim sjemenom i on mi odgovori da je to neka rasa sarole i da je to mesna a ne mlijecna rasa....osjemenili smo simentalcom,al ja sam vidao ovakve sive krave sa ogromnim vimenom pa me to malo buni
 
Charolais (sarole) spada u mesnu pasminu..pogodne su za sustav krava-tele,muski za tov..obicno su bijele boje skroz.
 
Imam pitanje u vezi odbica teladi od sise..
Uglavnom imam bikica koji ce 16.imati 2 mjeseca..sa kravom je i smjesa ga ne zanima,a sisa kravu i jede sijeno..kako nisam imao u planu dojenje,uzeo bih malo tele i podmetnuo ga pok kravu a bikica bih maknuo sa sise.
Kakve su procedure oko toga jer nebih da dobije proljev ili da se razboli...
 
Ma gde rano.samo mu sad nekako podvali kanticu i postepeno mu 10ak dana smanjuj mleko i pazi da ima vodu i koncentrat ispred sebe.
 
Nisam spomenuo da nije bitno da ga s tocno 2 mjeseca odbijem,moze i sa 3,samo me procedura zanima..s obzirom da lijepo napreduje,uskoro nece biti mjesta za tele i kravu u boksu,pa razmisljam o odbicu kroz neko vrijeme.
 
Nazad
Vrh