Postrna setva

ma stigne sve bez brige samo sto kradu klipove za kuvanje ko blesavi
 
Postrne setve bez sistema za navodnjavanje nema. Sve oslato je rizik. I pored sitema za navodnjavanje treba pomoci biljkama tako sto ce ima se na koren dotati nekog mikrobioloskog djubriva ( npr. Mikro Vital , Slavol dolazi jedino u slucaj kada ovog nema) i folijarno treba uhranjivati biljku sa nekim organskim folijarnim djubrivom i biostimulatorom ( npr. najnoviji je EKO BOOSTER 2 , a ranije je to moglo sa Zlatnim injem koga vise nema kako cujem), tada biljke imaju sansu da zavrse sve do jeseni i da se oberu kombajnom tamo u oktobru-novembru.
 
Ja sam prosle godine sio R92, 1 ha 22.juna.Kombajnirao 16 nov. , prinos bio 2,5t na hektaru, sa jako velikom vlagom.... Izlomio kruparom u najlonske dzakove i hranio sa svinjama.
Ali ne vredi, nikad vise necu, bolje zemlja da odmara.
 
Mile69 je napisao(la):
Postrne setve bez sistema za navodnjavanje nema. Sve oslato je rizik. I pored sitema za navodnjavanje treba pomoci biljkama tako sto ce ima se na koren dotati nekog mikrobioloskog djubriva ( npr. Mikro Vital , Slavol dolazi jedino u slucaj kada ovog nema) i folijarno treba uhranjivati biljku sa nekim organskim folijarnim djubrivom i biostimulatorom ( npr. najnoviji je EKO BOOSTER 2 , a ranije je to moglo sa Zlatnim injem koga vise nema kako cujem), tada biljke imaju sansu da zavrse sve do jeseni i da se oberu kombajnom tamo u oktobru-novembru.
ako ja to budem radio kad to sve saberem meni ne ostane ništa
 
danas sam orao i tanjirao strnjiste za postrnu setvu i pored kise zemlja je dosta suva sve prasi posebno ispod 10 cm ali se ipak uspelo solidno uraditi sad jos da posejem pa da se nadam necemu
:ppozdrav:
 
ja sam u petak 20 juna, na 1/2KJ posle jecma odma taj dan plitko zaoro 150kg 3x15 i posejo r92,cale juce bio da vidi kaze klica vec 3-4cm pa viecemo, inace nista od ovog nebih radio da nisu najavljivali ovolku kisu
 
ja sam probao tanjirao sam i na jednoj parceli sejao,drugoj posle tanjiranja vukao drljcu i sejao suncokret,prskano i vrsidba. nastao mi je problem kod otkupa,nikom nisam mogao da prodam.i cekao sam sledecu godinu
 
Ja godinama sejem posle mladog luka kukuruz,i stize mi i to sa rekordnim prinosom.Imao sam N01 7000kg po jutru,a vlaga je bila velika oko25.
 
Kod nas to praktikuje kombinat posle uljane repice ili psenice ili mladog graska bilo sta stave ali oni imaju navodnjavanje tako da neznam vec par godina imaju 2 zetve zemlja im je u ekstra formi.To bez navodnjavanja i bacanja opet vestaka neznam dal se isplati.Jedan je probao soju prosle godine posle psenice bilo dosta kise bila losa do kolena mozda.Neznam dal je imao da pokrije troskove nafte i semena
 
Ima li koga da je radio postrnu setvu suncokreta NS Dukat ili slicno.Hteo bih da probam par hektara pa me interesuju iskustva sa terena a ne iz enciklopedija.
 
Ako nemas sistem za navodnjavanje bolje odma odustani ili jedino ako nesto i uspe da ga zaores za zelenisno djubrivo.Ja sam jedne godine sejao poklopilo mu se sve ko budali samar kisa pre setve,kisa posle setve nikao bolje nego i jedan proletnji i na tome sve i ostalo posle zasusilo i na kraju nista samo sam ga zaorao!
 
Nešto mi nije jasno , kukate kako se na suncokretu teško izvuče zarada u prosjeku godina i to u redovnoj sjetvi , kako onda izvući zaradu iz postrnog suncokreta ?? Jasno mi je da su arende u Vojvodini visoke pa je to velika stavka al ipak ...??
 
diklofen, pitanje da li će stići da sazri. Verovatno i od vremena zavisi. Znam da su na kombinatima pre radili postrnu setvu suncokreta za silažu, za zrno nisam čuo.
 
Pa ako se poseje 25juna i na to doda 90-95dana po meni nije kasno.
Momo koliko god da ostane zarade od postrne setve to je plus na ono iz redovne setve.Mislio sam da probam direktnu setvu bez ikakve pripreme.Naravno ne sa mojom nodetkon.Videcu ima li gde semena suncokreta Dukat pa probati.
 
Ja sam 6.juna posejao kukuruz,ukupno 2.hektara.
1,5 h je Syngenta Lucius a pola hektara je ZP 256.
Pustio je klicu ali se polako gubi vlaga,nadam se adekvatnoj kisi u pravo vreme.
Praticemo stanje i bice koja fotka.

Pitanje je,sta mislite o zaoravanju kukuruza u nekoj zelenoj fazi,negde sam citao da je to djubrenje izuzetno dobro,ali neznam gde jer bilo je davno.
 
Nazad
Vrh