Voda i sistemi napajanja

igorp93

Član
Učlanjen(a)
9 Okt 2010
Poruka
142
Lokacija
Ivanjica
Kako,ko i na koji nacin daje vodu kunicima.
S obzirom da nema ni jedne slicne smatram da je ova tema veoma vazna.
 
Odg: VODA I SISTEMI NAPAJANJA

Da si prošao po temama "naši kavezi" i slično, vidio bi kako tko ima napajanje. Ali rvo, možemo i ovdje. Ja na svojem kavezu imam automatsko napajanje sa bocom. Bocu okreneš naopačke i voda je u posudi. Znamo kako to već finkcionira.
Evo i slike:D
 
Odg: VODA I SISTEMI NAPAJANJA

Nabavio sa skoro kuniće neka mešavina šarca. Smešteni su u žičanim kavezima. kupio sam poilice za činčile. Međutim ne mogu kunići da se naviknu na te poilice i slabo piju vodu. bio sam prinuđen da im ubacim neke psude sa vodom. Kako da ih naviknem na te poilice? Dali su to adekvatne poilice za njih?
 
Odg: VODA I SISTEMI NAPAJANJA

Voleo bih da vidim neke ideje pojilica sa cevcicom. Po meni mnogo veca higijena vode . ::namigivanje::
 
Odg: VODA I SISTEMI NAPAJANJA

ja sam kupio neke automatske pojilice i uskoro mislim da ih montiram. pokusachu da ih napravim da mogu da se nashrafe na bocu od 2 litra. ali me zanima jedna stvar, dali je neko imao iskustva sto se tiche prelaska sa posuda na pojilice kako zechevi to podnose? jel imao neko slichna iskustva?
pozdrav
 
Odg: VODA I SISTEMI NAPAJANJA

moji su istog dana pili na nipl poilicu.s tim sto im treba malo vremena da se nviknu.
neki malo vuku , drugi cimaju , a neki i grickaju ali posle dva tri dana je sve i redu.izgred nilpl poilice za kunice sam narucio od firme jomapeks iz novog sada bile su negde oko 80din po komadu.
pozz :cao:
 
Odg: VODA I SISTEMI NAPAJANJA

NEBOJSA1977 je napisao(la):
dali je neko imao iskustva sto se tiche prelaska sa posuda na pojilice kako zechevi to podnose? jel imao neko slichna iskustva?
pozdrav

Nebojša,ako je žedan naći će vodu ::namigivanje:: Moj kućni zec je imao 4 vrste pojilica, i na sve je naučio brzo piti.
 
Odg: VODA I SISTEMI NAPAJANJA

igorp93 hvala za jomapeks. nisam znao za njih. ja sam juce placao pojilice 220 din. :cao:
 
evo malo o pojenju i nekim resenjima, pogledajte slike pa nadjite resenje.
209fxmr.jpg


2yvox1u.jpg


20qc8kl.jpg


t5kjn8.jpg


vfw4ev.jpg


30i9s21.jpg


i6ld1z.jpg
 
u pet shop radnjama i to trazi TRIXI katalog i pogledaj deo za glodare ima ih vise vrsta.
 
Meni je voda u kunicarniku smrzla da li ima nacina da se rijesi taj problem dal da stavim neki najlon sa spoljne strane ili tako nesto.Veliki pozdrav i volio bih da mi neko sto prije odgovori. :cao: :cao:
 
Stavi najlon pa ako bude mraz javi dal je opet smrzla voda,mada kad stavis najlon ne bi trebalo da smrzne.
 
Ja sam imao takav problem prošle godine.Kod mene su poijlice flaše koje stoje napolje na kavezu. Posroji sunđer za hidro izolaciju.Jednostavno ih rasečeš i staviš oko flaše,zalepiš običnim selotejpom.
Stavi neki lim ispred flaše da slučajno kunič ne pojede sunđer.A ako su ti poilice u kavezima, neke činije, konzerve onda ne znam.Jedan deda mi reko da oni kad se voda zaledi grebu šapom i tako piju.
 
Kupio sam pojilice sa cuclom ali sa njima dolazi bocica od 1.5 dl sto je premalo narocito za ljetnje dane , zavrtanj je mali za normalne boce probao sam dosta razliitih vrsta , jeli neko imao iskustva i sta mogu da iskoristim - koju bocicu?
 
Probao sam u tome je i problem sto navoji ne pasuju manji su , probao sam sve vrste plasticih i staklenih boca a to su jedine pojilice koje sam nasao .
 
Nazad
Vrh