Molim pomoć

Nidžo,kakva je situacija kod tebe,jesi li imao štete.
Kod mene se situacija promenila:
-Rešenje o radu na 3 kotla nisam dobio
-Hoće da prime čoveka ali bi ga finansirali na taj način što leti ne bi nas 3-ojica dobijali platu
-Sada sam tražio da mi odrede 8 sati i da ću sedeti pored njih a što se grejanja tiče u ostalih 16 sati ,to je već njihov problem
-mislim da će biti druga priča kada stegne jači mraz
 
Hvala vam ljudi,srecom moje kuce nisu ostecene.Crko mi je komp pa se zbog toga nisam javljao.
Zorane,najverovatnije ce ti biti smene 12-24,12-48.Tako idu smene sa tri coveka.
 
@ Nikola.KV

Za smenu 12-24, 12-48 ti je potrebno 4 coveka. inace jena smena ostaje npokrivena.
 
Trebalo bi da bude tako,ali skracuju tih 48h na 36 pa ukrug.Druga varijanta je sedmicno menjanje smena:7 dana prva,7 druga,7 treca,smene po 8 sati.Al jebeno ako neko odsustvuje,ostala dvojica moraju da pokriju tu smenu.
 
@ Nikola.KV

Nemoze, jedino ako plate prekovremeni dad. inace stavi na papir kombinaciju sa tri coveka neizvodljivo. Radio sam godinama u smeni isti posao kao i Zoran samo ne u kotlarnici nego na odrzavanju i mora biti 4 coveka pus peti koji radi samo prvu smenu i upada u smenu i menja u slucaju bolesi ili godisnjih odmora.
 
Peto.Nidžo-oni hoće da nas 2-ojica pokrivamo 3 kotla na 3 različita mesta od kojih 2 rade 14 sati a 1 radi 24 sata-tako da bi ja svaki drugi dan radio 24 sata ili svaki dan po 12 sati.
Ako prime čoveka onda bi ja radio na 2 kotla od kojih jedan radi samo pre podne a drugi do 20h i subota pre podne
Ali ko se malo razume kada je temperatura u minusu moraš ga ostavljati da radi i noću što ja i radim
A to što sam radio na 2 kotla je interni dogovor između mene i mog bivšeg šefa a one se vode činjenicom da mi nismo uvek na radnom mestu pa možemo kretati više kotlova.
 
Danas su me zvali da potpišem aneks ugovora ali ga nisam potpisao(korostiću zakonski rok od 8 dana)
-Ukoliko ga ne potpišem prestaje mi radni odnos
-u aneksu nije navedeno radno vreme ni koeficijent lićnog dohodka
-Navedeno mi je pogrešno zanimanje(mehaničar za kotlovska postrojenja)umesto,Rukovaoc parnih kotlova sa mehaniziranim loženjem
Ne znam da li ću uspeti nešto odlaskom u inspekciju rada :sta:
 
BUDj

Ovu temu nisam nasao na forumu pa rekoh da vas pitam desava li se vama da vam se u kuci po coskovima javlja budj?
sta radite da bi ga odstranili, postoji li neko resenje za trajno odstranjenje sa zida ili samo kratkorocno resenje?
 
Gipsane ploce,stiropor iznutra su neke od mera za nepojavljivanje budji,a druge metode su da odes do neke radnje i trazis sredstvo kojim ces premazati budj i sredstvo koje se ubacuje u polikolor kad krecis kao preventiva budji
 
U boju kojom krečiš ubaciš konzervans, i problem rešen.
Nikad se više neće pojaviti buđ.
 
мани се ти коке .. и држ се армонике .. :veseljak:: .. ниси ти аца ..:haha:

а у вези буђи .. треба спречити кондензацију .. или грејати нормално ил урадити изолацију ил негде влажи ћошак споља то се не решава конзервансом ..
 
Mislim da je Pedja u pravu. Najpre se budj stvara po gornjim uglovima kupatila prvenstveno zbog velike pare i hladnih zidova. Voleo bih da upali ovo sto je Branko napisao ali...
 
Кад већ помену Госн Дуле , најчешћи пример је нпр негрејана просторија зими у коју се релативно често улази из грејаног .. топао и влажан ваздух уђе и на оном најладнијем ћошку се изкондензује .. до пролећа буђ гарантована..
 
Ja sam cuo za varikinu i to namazao pre krecenja.Mogu vam reci da pomaze,ali se na tom delu ljuska krec.Posle sam uzeo neku hemiju.Ne znam kako se zvase,ali nesto dvokomponentno.Nije bas ni jeftino i evo budji nema vec par godina od onda.
 
Мислиш оне хидроизолационе премазе што иду испод плочица ? ...
 
Ma ne znam kako se zvase.:svinja:U farbari sam uzeo neke dve kartonske kuttije i u njima bocice oko 0,5l.To se sipa u krec ili jupol i time se zajedno kreci.Stvarno deluje.Svaka normalna farbara mora znati za tako nesto.:osmeh:
 
Ма не питам због рекламе произвођача .. него постоје само 2 варијанте ил је изолациа ил је фунгицид ( поред напалма који просушује и дезинфикује :svinja:).. и ово прво има негативне ефекте ал ово друго ( да офарабам све зидове просторије у којој се живи отровом ) ми никако не звучи симпатично ал на вољу :ppozdrav:
 
Pa nemoj sve zidove.Samo coskove.:haha:Tamo gde budj ne ide sigurno nije zdrava sredina.Al ruzno je videti.:osmeh:
 
Мени се буђ јављала у дну спољног зида и тек кад сам са спољне стране поставио стиропор од 10 см и налепио га у пуном малтеру,решио сам проблем.Радио сам по савету за зону Б-2.Споре буђи унутар собе се "решава" прво стругањем,шмирглањем, премазивањем било чега што убија буђ, па кречењем уз додатак праха негашеног креча.
Све ово се јавља услед аљкаве и несолидне и градње и завршних радова.Волео бих да могу да нађем "мајсторе " и шефове тих "мајстора" као и надзорног па да им се на....м миле мајке.
Ко шкртари тај после издваја далеко више за санацију која је ипак само санација.
 
Nazad
Vrh