Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

E,ne bude li bolje cene ove godine sve cu ih pokrciti, ma necu bas sve moram malo ostaviti za vino. ::vino::
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Mora biti, ja cu da ubacim ovih dana jos jedno 200 struka torn frija...
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

ja cu ako budem sadio da uzmem neku japansku mislim da se zove fukusima to je nova sorta nastala u japanskoj labaratoriji cunami
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Ja je neću ni čupati a ni proširivati,dovoljno je ovo što imam a i manje je ulaganjeod maline i lakše.
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Daj boze da budete u pravu ali ja sam nesto nepoverljiv sto se otkupa tice. ::lose:: ali i ako bude mnooogo lose,uvek znam da napravim dobro vino :ppozdrav:!
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

da nam ne naškodi od tollikog vina....... ::vino::
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

@ zupa 100
Ne znam bas dal su klikeri, ali berac nabere 100 kg torn frija a 120 cacanke.. Bar u mojim kupinjacima... Imam podjednako i Cacanke i torn frija... A i mnoooogo lakse se prodaje kod nas u Valjevskom kraju po 50 din prolse godine a cacanka 30.
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Eto teska srca - posto nas dele razlicite navijacke strasti - moram da pitam Zorana sefa koliko kostaju te sadnice kupine - mislim na tom free - nesto se mislim vec dve godine unistavaju zasade kupine u mom kraju pa mi to govori da ce biti vece potraznje i bolje cene ! Pozz sa Partizanovog juga !!!
 
parcelu gde sam imao kupinu sam okrcio,pokopao cokote i spakovao kolje i zicu...da li ce je otkupljivati i po kojoj ceni vise ne moram da brinem..........:(
 
Biće sigurno otkupa kupine, pošto je prošle godine malo otkupljeno jer narod sve više uništava kupinu. A biće i cena možda veća nego prošle godine, ali nećemo se predavati :) !
 
Nece da ubaci slike...
27x0k3.jpg
 
U ovom kupinjaku na slici razmak izmedju redova je 2,3 metra a izmedju kucica 1,1 m. Ali na suncanoj strani je pa uvek vezem dosta sipki... Inace u ovom kupinjaku ima samo jedna zica sto je pogresno, tako da moram uraditi bocne naslanjace za koji dan...
Ovo je sorta Rana bestrna, imam i Cacanku a i naravno moj omiljeni Torn fri...

Evo cacanke...
rm5nhc.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh