Berba kupina 2011. i da li ce je upste biti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Moja je prilično oštećena od grada ali nije umrzla. Spremna je za vezanje čim vreme dozvoli. Čime bi bilo najpametnije da je tretiram?
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

mnogo je teze pohvatati cinjenice sa kupinom nego sa malinom iz tog razloga ne gajim kupinu, jer sa malinama u pola godine moze da se otprilike pogodi cena jer ako samo jedno trziste zakaze sa proizvodnjom dolazi do nestasice, jer u svetu imas 5 glavni proizvodjaca malina , a sa kupinom 10 x vise, kod nas kupina ima dobru cenu otprilike svake 5 -7 god,unazad provereno 15 godina,tako da po meni proizvodnja kupina nije rentabilna
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

sda čim bude povoljno vreme treba je tretirati bakarnim sredstvima i nekim insekticidom. A sto se djubriva tice sto pre mesavina KAN i Urea 1:1 u količini oko 500kg po hektaru
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Novi korisnik rale

Poruke: 1
Lokacija: sabac



Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti
« Odgovor #16 poslato: 28.02.2011, 13:26 »

licno sam razgovarao sa par vlasnika hladnjaca,kupinu ce da kupuju tu nema dileme samo sto ce da se dogovore oko cene.napravice ugovore i potpisati pa ko probije cenu placa penale

Verujem u ovo ? al sta znaci oni ce da se dogovore oko cene----? pa ko probije cenu da placa penale:haha::haha::haha::haha:?? Zar cenu ne odreduje trziste :haha:??ovo treba ANALIZIRATI.. mislim nemoj da se ljutis ?? dal nisi jedan od njih

Komso u nasem kraju vec 6 godina kako pratim 1 hladnjaca debelo probija cenu maline od njihovih dogovorenih cena .....zato i imamo naj vecu cenu a i naj losi kvalitet maline (mislim na nas kraj)

Poznato je da u Srbiji ima i previse 100-ine hladnjaca za ovu namenu pa neke zarastaju u korov a samo 10-tine izvoze Nemogu da verujem da medu njima nema i onih koi nisu mnogo pohlepni (na lovu niko nije imun) ali mozda zbog onog probijanja cene :haha::haha:?

Zato predlazem Zoranusefu, Dulemajstor ili dr. da kada pocne berba da neko otvori i temu Biramo naj bolju hladnjacu-ra ili otkupljivaca, na toj temi mi bi svakodnevno isticali po imenu i przimenu koliko, kad ,kako, za koi kvalitet. Isplacivali nase proizvode tako cemo moci da razvrstamo POHLEPNE od manje pohlepnih i u narednim godinama da ih eliminisemo .
!! Uh zaneo sam se ne volim pisanije

Kupina i visnja u narednih nekoliko godina imaju perspektivu
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

@ Kiza_Zoki
Kakva urea u kupinu, to je totalno pogresno, dok se Kan baca krajem aprila... Poznajem mnogo kupinara rekordera, bio sam i na danima kupina, i niko ne koristi slicnu kombinaciju mineralnih djubriva... Jabukan(8-16-24), sesnestica ili petnestica, do 400 kg po hektaru, to bi trebalo da bude dobitna kombinacija...
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

tri petnesice mogu sada da se bace kada se ovaj sneg otopi,ali za vockal je kasno preporucuje se bacanje vockala krajem oktobra, znaci u kasnu jesen, ali ne sada.Sto se tice prehrane treba biti veoma obazriv kod kupine i to veooma. Iz iskustva znam da ukoliko se baci previse prehrane produzuje se faza sazrevanja, tj dolazi se u situaciju da kupina skoro da i ne moze da sazri sto prouzrokuje nemogucnost branja, sto kod maline nije slucaj.Preporucuje se bacanje prehrane u dozi 400 kg po hektaru, ali da se ta kolicina raspodeli na tri dela.
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

slazem se da treba biti obazriv sa prehranom kod kupine. koliko je baciti po hektaru, a da se ne pretera?
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

nebavim se proizvodnjom kupina, ali ova godina obecava, koliko sam obavesten skoro sve zalihe iz zapadne srbije su izvezene i to po dobrim cenama,
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Ja sam svoje prihranio sa 7-14-21 i to jedna dobra saka po sadnici , oko 100 grama , dali je to dobro i dali je previse.
E da i malciro sam ih s piljevinom , naj vise ima hrastove piljevine , sta kazete na to , dali sam sta pogresio.
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Ja juce poprskao sva tri kupinjaka crvenim uljem i podjubrio sa 8-16-24. To za piljevinu nisam nikad ni cuo ni video, bar kod nas u kraju...
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Javljam se iz Republike Srpske mjesto Milici mene je u prethodnih par dana kontaktiralo nekoliko vlasnika Hladnjaca sa nasih prostora oko otkupa kupine kao dali sam zainteresovan da im dam rod...tako da ove godine mozemo ocekivati neku cijenu ali opet se nenadati previse jer sve su to lopovi nece cijena preci 1KM(50 din,0.50e).... i ja sam zavrsio sa pocetnim radovima isprskana, povezana,prihranjena,okopana...Sretno nam svima
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

koje đubre treba baciti za kupinu u martu a koje kasnije
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Baci 8-16-24, ali sto pre, a pocetkom maja bacis KAN... PO 150 GRAMA ZA SVAKU KUCICU...
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

hvala na savetu....treba li da se prska osim sad ovog zimskog prskanja...posto nisam dosada nikako prskala..... :sta:
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Ja prskam sledece prskanje kada se na rodnicama formiraju cvetni pupoljci, ali neposredno pre cvetanja. Otprilike na 7 dana pre cvetanja. Prskam protiv plamenjace( atrakolom 1: 500), Neki insekticid protiv smotavca i lisnih vasi ( 1:1000), i prehrana preko lista (sa koncentrovanim vuxalom 1:400). Sve to zajedno. I to je to... Jednostavno je. U flasu od 2 litra saspes bocicu od 100 ml insekticida, 250 ml vuxal + i 200 atrakola u prahu. Flasu dopunis sa vodom i promuckas. To je mera za 100 l vode. Na jednu prskalicu od 10 l ide casa od jogurta( 2 dl) . Pre sipanja u casu promuckas flasu zato sto se preparati u flasi non stop odvajaju jedan od drugog, sto je dobro jer isto cine i na listu i svak odradjuje ono za sta je i namenjen. Svi preparati ukupno kostaju oko 1000 din za 100 l vode sto je vise nego povoljno. Doduse postoje mnogo skuplji ali ja ih ne praktikujem posto sam sasvim zadovoljan i ovim. :ppozdrav:
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

Ako nebude mi smo propali,jer seljaka svi zezaju.
Kod nas u Kosjeriću hladnjača otkupljiva kupinu samo ko predaje malinu.....
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

cunami je napisao(la):
otkupa kupine ove godine nece biti
XAXAXa,jok bice otkup musmula, krastavaca i bundeva... A sta ce otkupljivati ako ne maline i kupine ? Mozda banane i ananas... :haha: :haha: :haha:
 
Odg: berba kupina 2011 i dali ce je upste biti

mislim da nece biti otkupa kupine nego bice otimanje za kupinu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh