Priplodni bikovi

Imamo mi Malrudovu kćerku, sad završava prvu laktacaciju, najbolja prvotelka u štali dosad. Kako stvari stoje može prebaciti 5 000 kg u celoj laktaciji, perzistencija odlična, vime kao nacrtano svi se oduševe kad je vide ( majka joj je imala katastrofalno vime, a ovaj bik prvenstveno popravlja osobine vimena i muznost). Pomuze se za 5 min, kad se priprema za mužu ( ubrusi za vime) samo mleko počne da teče. Šteta što ne mogu da nabavim tog bika ponovo, mislim da ga u Plani nemaju više.
 
Moja je zasusena , u prvoj laktaciji imala u spicu aktacije preko do 25l , ima lepo vime ali uopste se ne muze lako najduze se muze od svih krava ...
 
Konacno i moje junice su pocele da vode.
Od njih pt cetiri su vec osjemenjene.Sjeme je od njmackog crvenog holstajna
Po imenu Jarni.
Imali neko kakvo saznanje o tom biku.
 
Evo imam jos jedno pitanje.
Junice koje su vodile 25-og ovog mjeseca,evo veceras im se pojavila krvava sluz.
Dali neko zna sta je u pitanju i zasto se to javlja?
Unaprijed hvala..:bravo:
 
Evo imam jos jedno pitanje.
Junice koje su vodile 25-og ovog mjeseca,evo veceras im se pojavila krvava sluz.
Dali neko zna sta je u pitanju i zasto se to javlja?
Unaprijed hvala..:bravo:
nisam neki strucnjak,ali je se i meni tako desilo sa predhodnom kravom isto tako nekoliko dana posto je vodila,ja je vec prezalio i poceo da razmisljam gde i kako da kupim drugu posto sam mislio da nesto nije u redu,medjutim ona je ostala iz cuga i otelila se i opet ostala steona,zato po nekom mom skromnom misljenju nemoj da brines
 
Da li je neko osemenjavao junicu Hupsolom, kakav je on za prvotelke, da li moze?Svidja mi se taj bik, pa sam hteo njime osemeniti junicu, ne znam da li smem, zbog teljenja?
 
Evo danas je konacno osjemenjena i peta junica kod mene.
Ovaj put osjemenjena je sa bikom Massai:osmeh:
Sad samo ostaje da cekam dali ce koja da trazi ponovo.
Nadam se da nece..
 
Nove Nade

Nova nada. Najbolji VANSTEIN-ov sin do sada. Ima fantastican indeks za mleko a extreman za meso, cak 143 poena mu je index na meso!!
vanadin.jpg
 
zna li neko sta o biku Despot hb mislim da je 1515?
cisto da vidim dal mi je 2000 din uzeo veterinar za nekog krsa?
 
Dobro ti je naplatio, tj baš preterao. To je domaći bik iz Krnjače, čak jedan od lošijih, njegovo seme je bilo 2010. 160 din. Kod nas ga jedan veterinar koristio u enormnoj količini, sve je sa njim osemenjavao. Naplaćivao je 1400 din, a svi rade min 1700. Imao sam prilike da vidim podmladak, tovnost je baš dobra a za mlečnost nemam informacije, ali čisto sumnjam da je i prosečna.
 
sad sam ga nasao u biltenu po onome sto sam video ima najgori pedigre od svih bikova,mislim da je ovime zatvorio sebi vrata kod mene a i kod svih koje ja znam,ima da ga hvalim svima:)
magarac,jos zna da cu proveriti sta je doneo...
nadam se da je bar tovnost dobra posto bik ima but kao osrednje ugojena krava tj smesan je
 
izvestaj-1.jpg

izvestaj-2.jpg

izvestaj-3.jpg

Evo u Izvestaju Republicke Komisije spominje se i bik Despot. Slazem sa sa kolegom prof. dr. Seljak, to je jedan od losijih bikova. Ja imam jednu kravu osemenjenu njime, termin za teljenje joj je u Oktobru.

---------- Poruka napisana u 11:24 ---------- Prethodna poruka je at 11:15 ----------

@miladinovic, nema to veze kako bik izgleda, bitno je sta i kako prenosi na potomstvo.
 
Nazad
Vrh