Priplodni bikovi

супер , још ако телад буду женска :ppozdrav:
 
:ppozdrav:Jos mi niko nije odgovorio zna li se nesto o biku Weinmal i Hum?[/QUOTE] Imam neke teliće od Weinmala mislim da je seme za junice moram da pogledam
 
Donner kako se pokazao simentalac dobio sam zensku od njega?mlecnost me zanima cerki njegovih.lepa je ekstijerno...
 
moze li neko da mi kaze nesto o biku iz velike plane po imenu RESTER.nasao sam ga na njihovom sajtu ali ne mogu da mu vidim sliku ili je tamo nama i na razumem one karakteristike tamo sto pisu.kupio sam junicu(ima slika u RASE KRAVA)pre destak dana,osemenjena je sa tim bikom pa me zanima kakav je,a najvise kako izgleda????
 
Donner kako se pokazao simentalac dobio sam zensku od njega?mlecnost me zanima cerki njegovih.lepa je ekstijerno...
Donner je bik rođen u Austriji, otac mu je Dionis,
a majka Heronova ćerka Laster koja je dala veći broj
sinova u Austrijskim centrima za V.O. On je zajednič -ko vlasništvo našeg Centra i Centra u Hochenzellu,
sa paralelnim testovima u austrijskoj i našoj popu -laciji krava. U našim uslovima Donner daje visoke i
dugačke kćeri sa izraženim dubinama i širinama tela.
Forma njegovih kćeri je dobra, sa dobrim stavovima
i kvalitetom nogu. Vimena su korektna, dobro po -vezana i sa širokim mlečnim ogledalom. Koristiti ga
prvenstveno za popravku osobina okvira i forme u
zapatu. Prvi rezultati mlečnosti u našoj populaciji su
sa povećanjem mleka za +137 kg. Iako daje normal -na telenja, koristiti ga za osemenjavanje krava.

---------- Poruka napisana u 21:04 ---------- Prethodna poruka je at 20:50 ----------

moze li neko da mi kaze nesto o biku iz velike plane po imenu RESTER.nasao sam ga na njihovom sajtu ali ne mogu da mu vidim sliku ili je tamo nama i na razumem one karakteristike tamo sto pisu.kupio sam junicu(ima slika u RASE KRAVA)pre destak dana,osemenjena je sa tim bikom pa me zanima kakav je,a najvise kako izgleda????
Ne mogu da nadjem ni ja RESTER-ovu sliku, ali on je RESS-ov sin jednog od najkvalitetnijih bikova. Trebalo bi da bude dobar :)
 
Nadam se da cu dobiti zensku telad. Jos mi niko nije odgovorio zna li se nesto o biku Weinmal i Hum?
Imam junicu od Weinmala fantasticna je krupna visoka ko bombonica 12 meseci ....... imoa sam musku telad od njega i prodavao komsiji on tovi bikove kad sam ih video posle 5-6 meseci zaprepastio sam se azdaje !!!!!!
 
Hvala Nicyolas. A zna li se nesto o njegovom poreklu? Evo i slike Weinmalove kceri. Sta mislite, hoce li biti dobra krava? :))
14042012005.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam i ja junicu od Weinmala 9 meseci stara,ista boja i sara kao ova gore na slici.Prilicno dobro napreduje,majka joj je od Reprona i nadam se da ce biti fina krava. A imam i jednog bika od Weinmala 11 meseci star i sa njim nisam bas zadovoljan u poređenju sa vrsnjakom od Samona ovaj kao da je bar dva meseca stariji,a isto jedu sve.
 
Nije vaaljdaa :)) I mojoj junici od Weinmala je deda Repron ista je kao ona na slici vec sam rekao :) Moja ima malo izduzen nos ne moze da se uhvari sa onim naprimer ako bi se stavljalo....

---------- Poruka napisana u 20:59 ---------- Prethodna poruka je at 20:55 ----------

A babin otac je Rad :)
 
Nije vaaljdaa :)) I mojoj junici od Weinmala je deda Repron ista je kao ona na slici vec sam rekao :) Moja ima malo izduzen nos ne moze da se uhvari sa onim naprimer ako bi se stavljalo....

---------- Poruka napisana u 20:59 ---------- Prethodna poruka je at 20:55 ----------

A babin otac je Rad :)


Kako si zadovoljan sa tom kravom od Reprona. Kod nas se pokazao mnogo dobar,junice startuju oko 30l.
 
I ja imam jednu Repronku koja daje oko 40l,u junu se teli cetvrti put dosad uvek blizanci.Ekstremno dobra. U prosloj godini tri prvotelke od njega svaka startovala sa oko 30l. Imam jos cetiri junice od njega tele se na leto. A muski za tov ne moze biti bolje,petnaest meseci starosti preko 700kg. Ali nazalost cuo sam da vise nije u zivotu,imam jos par doza semena kod veterinara od njega.
 
31560_118397821521206_100000529667241_192466_4679683_n.jpg
ovde je bila pred zasusenje... Cekam da se teli...

---------- Poruka napisana u 16:54 ---------- Prethodna poruka je at 16:52 ----------

31560_118397898187865_100000529667241_192479_6396911_n.jpg
I ova je od reprona.........
 
Nazad
Vrh