Priplodni bikovi

da li je neko ima sliku bika hofer 223,danas sam osemenio jednu kravu sa njim,trazio sam ga u katalogu ali ga nema?
 
to mi je dobra krava HF,ali je sitna pa moram da osemenjavam sa bikovima koji daju laka telenja,a prosli put osemenim sa virbelom i ona oteli original HF kao da nema kap krvi simentalca,a ja njih ne ostavljam
 
Ne mozes da znas da li ce da baci tele na HF ili SIM ... Hofer je bik za junice ali ima bikova dosta koja daju lagana teljenja koju se nalaze u plani .... Sto se tice podataka tacni su uverio sam se
 
I kod mene je Vanmeile 2200 din, i trenutno koristim njega, Mertina i Hupsola u zapatu. Očekujem dobre ženske životinje od prve dvojice. Hupsol se pokazao kao proveren bik.
 
I kod mene je Vanmeile 2200 din, i trenutno koristim njega, Mertina i Hupsola u zapatu. Očekujem dobre ženske životinje od prve dvojice. Hupsol se pokazao kao proveren bik.
mojim veterinaru nikad dosta para,daleka mu Velika Plana citavih 13 km,a on je jos i najjeftiniji! a vainstajn je 3500,on je sledeci za ovu junicu sto mi se otelila prosle nedelje
 
I kod nas je Vanstein ,Wille i Winnor 3500din....
Hteo bih i da skrenem paznju na bika Disco pri osemenjavanju ,i ako ima visoku ocenu na tok teljenja cini mi se 107 ,da odgajivaci budu oprezni sa njim kod osemenjavanja junica i prvotelki jer ume da izbaci veoma krupnu telad, posebno muskarce.
Kod komsije sam prisustvovao teljenju i tele je razvalilo kravu ,kod mene isto bas krupan telac i cuo sam za jos 3 slucaja na nasem terenu bas teskog teljenja.
 
Poslednja izmena:
BreBre komso @boki kako ti placas 3000 a ja 2000? Kao da nismo iz istog sela? A ja osemenio junicu od Imposiuma sa Discom, veterinar nije imao nista bolje od njega sa laksim telenjem. Hteo sam je osemeniti sa Vanmeile al nije vise imao semena veterinar. Inace imam jedno zensko tele od Vanmeile, lepo crveno.
 
Disco je odlican bik ,samo sto sam rekao povedite racuna da ne osemenjavate nerazvijene junice,kao sto neko ima obicaj da cim potrazi prvi-drugi put odmah osemeni ,ili prvotelke koje su i u prvom teljenju imale tezi tok teljenja.
Daleko od toga da ga treba izbegavati jer daje prelepu telad.
Evo ja sam imao prosle godine 9.06. teljenje junice od njega, ima u temi teljenje krava ,zensko tele i proslo sve o.k.
Junica osemenjena sa 17 meseci i razvila se kao odrasla krava....
A ova sto je sad 24.02. otelila krupno od njega, i u prvom teljenju je prosla teze a bila osemenjena Votanom.
 
Poslednja izmena:
Milane, ova junica je osemenjena sa 15 meseci ali ima ja mislim blizu 500 kg a redovno ide napolje u setnju, postavicu neku njenu sliku. Videcemo kad dodje telenje kako ce biti, to ce biti za nekih 8 meseci.
 
Nazad
Vrh