Priplodni bikovi

Kolega jugi evo šta sam uspio saznati o tom biku:
KALIŠ RED 2027
O:CADON
M.O:NECA
RS7103419983
KLASA:E
Cijena u Greenlabu 330 din.[/QUOTE
E vidis znao sam da je neka zeznuta stvar... Opet mi uvalili Ekonomsku klasu semena.... Jaoooo boze daj mi strpljenja da mi ne pukne zivac i pocnem da mlatim sa sta stignem....Moracu da nadjem negde mladog veterinara ili da vidim sa ovim mojim hoce li da prihvati ako ja narucim seme od greenlaba na cuvanje, hocu i ja krave od 40 litara!
 
Tu se može potražit bik sa slo brojem.

http://www.govedo.si/pdf/E1C38EF96D272370A403CEDAFAB417387C98BE0431EDD97F779F4422A17BEE5A.pdf
Stranica sa podacima za bika kog je tražio Erminos

Tek sam sad video, da je i sam našao.

Dole su rezultati testa.
Što je crveno levo je lošije od proseka, dok je crno desno bolje.

-bik je po izvoru 58% RH i 42% simentalac

Podaci su na bazi 61 kčeri, koje u proseku:
-imaju nižu proizvodnju mleka od svojih majki, dok imaju vrlo dobre procente masnoče i belančevina, zbog manje litraže ukupna kilaža masti i belančevina je isto ispod proseka.
-tvrdo se muzu
-njegova telad je mala, dok se kčeri malo teže otele, verovatno stoga jer su odrasle životinje manje
-su manjeg okvira sa izrazito lepim vimenima,
-ukupni indeks za proizvodnju mleka je 111,9, što u grubom znači, da je bolji od 85% populacije
 
Poslednja izmena:
Zašto?

To su ti prosečne vrednosti.
Može se kod tebe u nekoj kombinaciji pokazat bolje od kčeri bika kud si dao možda 100 € za slamku.

Bitno je, da imaš pregled kakvu imaš životinju i za koje osobine tražiš od bika da ih 'popravi'.
I onda po tim izveštajim tražiš bika koji sa najmanje štete 'popravlja' neku osobinu, koja je tebi interesantna.

Jer nema u svetu bika, koji bi imao sve stavke pozitivne.

I onda tražiš visoku vrednost za osobinu koja ti treba, ali i uzimaš u obzir, da ti odabrani bik neku drugu osobinu može i 'pokvarit'.
 
MANDAT 2120 SI V. Plana, SRB1367 04.10.12 Ovim simentalcem mi je osemenjena holstajn krava?? Ima ga i u katalogu V. Plane za 2014 godinu. Da li je neko osemenjavao sa ovim bikom krave?? Zanima me tezina telenja??
 
Hatke ima indeks teljenja 86,sto znaci da on daje teza teljenja.Jedna moja krava nosi njegovo tele,pa cemo videti...Mada,ti si kolega imao iskustvo iz prve ruke,jos sa holstajn junicom...Nasi veterinari su cudo...
 
Jesu mamicu im! Mislio sam da ce da mi umre junica :(((((((! Zato neka kosta i 500 evra kontejner za semena nabavicu ga, za sledecu laktaciju, pa ako treba od nule od nule, al bice po mome!! Imam sliku hatkeovog teleta ovde na forumu, jede kao lud!
 
Ja imam junicu osemenjena sa Wardau po katalogu krupna telad mislim da je 86 vrednost za tok teljenja ...
 
Imali bik simnetlani po imenu VAGUT tako nesto.uzeo moj komsija tele kravu ispod njega zelio bih da ga vidim.ako mi ko moze pomoci
 
znaci vrijedi da uzmem tele od komsije hehe zza drzanje.mene samo zanima mlijeko i meso nece na izlozbu
 
Nazad
Vrh