Priplodni bikovi

Hvala Lalo imam nekoliko krava koje bi trebale da potraze u narednom periodu pa cu videti!!
A imam i jos jedno pitanje:osmeh:
Jel to mogu naruciti ja direktno ili moram preko neke veterinarskr stanice,to neznam posto sam do sada uzimao samo ono sto mi
veterinar savetuje i sto ima,a sad sam resio ja da biram:sta:
 
Sto se tice kupovine semena,odes lepo u centar i uzmes na poljoprivredno gazdinstvo,ali naravno da moras otici sa kontejnerom
 
Ja mislim da je oko 300-400 evra,nemoj me držati za reč.
To sam čuo od druga koji je imao dosta krmača pa donosio seme u njemu.(ima oko 2-3 godine)
 
Moj drugar ima sad kolekciju junica od Hupsola...Moze se naci polovan kontejner na farmama koje su ugasene,inace meni su za nov trazilo 900e,a polovan se moze naci za 300-500e.u njemu je temperatura -196 stepeni,tako da to seme nerasta tu nije moglo da prezivi,jer seme nerasta se cuva na hladnom mestu kao sto je spajiz,a na temperaturi kontejnera cisto sumnjam da mu je i jedan spermatozoid preziveo....
 
To je nesto,imaju djerdane do zemlje skoro...sad ima kolekciju Rumbinih i Hupsolovih cerki,on izlaze svake godine na sajmu u Novom Sadu...
 
pozdrav.upravo sam osemenio kravu,ustvari ne ja vec veterinar.sad je u cetvrtoj laktaciji.osamenio mi je semenom bika koji se zove REGENT-vidim na epruvetici pise da je krnjaca. ima i HB broj.moze li neko da mi kaze nesto o njemu i bio bih mu izuzetno zahvalan ako bi neko postavio njegovu sliku da ga vidim.UNAPRED HVALA!
 
Moj drugar ima sad kolekciju junica od Hupsola...Moze se naci polovan kontejner na farmama koje su ugasene,inace meni su za nov trazilo 900e,a polovan se moze naci za 300-500e.u njemu je temperatura -196 stepeni,tako da to seme nerasta tu nije moglo da prezivi,jer seme nerasta se cuva na hladnom mestu kao sto je spajiz,a na temperaturi kontejnera cisto sumnjam da mu je i jedan spermatozoid preziveo....

Možda koristi kontejner kao ceger.
 
Svasta je moguce,ali i kao ceger da ga koristi neznam samo kako ce ga izvadidi kroz usko grlo....Okrenuti i istresti:sta:
 
Pozdrav svima :) Pojavljuju se novi priplodni bikovi osemenjene su mi tri krave sledecim bikovima : SELRAND HB: 2036 , VENKOR HB: 2071 i WAPULS HB: 2071 !
Da li su nekome poznati ?

---------- Poruka napisana u 14:40 ---------- Prethodna poruka je at 01:53 ----------

Zaboravio sam jednog koji je totalno nepoznat meni zove se HILDAL !
 
Nazad
Vrh