Priplodni bikovi

imao sam ja 2 komada skoro. musko i zensko, musko prodato 5ti dan, zensko ostalo, prilicno krupno, osemenjene su bile junice sa njim, obe se otelile same..
 
Kolege dali je neko kod nas osemenjivao krave sa "Norveskim crvenim"ili ti "Norwegian red"i dali postoji mogucnost da se seme uveze,posto vidim da kad se ukrsti sa Holstajnom daje cuda
 
nino čisto da ti spomenem.u sloveniji ukrštaju holštajn i swis brovn,da dobiju suvu materiju u mleko zbog sira,npr sa istu količinu mleka dobiju veću količinu sira.ako iznosiš sir na pijac ovo ti je dobitna kombinacija,čisto da kazem.
 
Evo iskustva sa Norveskim govecetom!
Nisam siguran koji je soj u pitanju ali pre 6-8 god. je neka organizacija u Nisu dobila znacajnu kolicinu toga semena.Veterinari koji su se poznavali sa njima su dobili seme za dzabe jer su Norvezani preko ambasade kao nama nesto pomagali.Medjutim,ukrstanjem sa nasim simentalcem smo dobili losiju kravu.Ima jedna takva krava kod mene u selu.Izgubila je simentalsku mlecnost,dobila nesto kvalitetnije polumasinsko vime ali je dobila veliku neznost i jako tihe estruse,skoro neprimetne.To se meni a ni ostalima nije dopalo i tog semena vise nikada ovde nije bilo.Mozda je ovaj soj bio neki losiji ali to je direktno iskustvo.I cela krava je crvena,cak i glava.
 
neznam za simentalca ali ovo sto sam gledao je ukrstano sa crnim holstajnom i nije lose na prvi pogled,mada i ja imam jednu junicu holstajna koja ima tihi estrus mora se bas voditi racuna oko osemenjivanja
 
Nista junicu laganije hrani ,kakva je junica jel odrasla dovoljno .Sve opet zavisi kako junioca odgaji tele u sebi.

- - - - - - - - - -

Nista junicu laganije hrani ,kakva je junica jel odrasla dovoljno .Sve opet zavisi kako junioca odgaji tele u sebi.
 
pa mogu da narucim koje ja hocu seme, a i zanima me i cena. Interesuje me kakav je bik Laudan HB B58 ili Zenjo oba iz uvoza ili ih prodaje Krnjaca
 
Zdravo svima. Interesuje me ima li neko od clanova nesto od teladi-junica bika ROMARIO HB-2085? Narucio sam 3 doze za junice, ima izuzetno laka teljenja, ocena 121 pouzdanost 99% i bik je natprosecnih performansi.
 
Ja sam bio planirao Romaria da uzmem, imaju čak i seksirane doze, ali cena mu je bila baš visoka, bio je jedan od najskupljih u tom momentu, čak skuplji nego Wille u Krnjači, a ima nižu oplemenjivačku vrednost. I tako se odlučim za Weburga, odlična mlečnost, slabija tovnost i fitnes ali laka teljenja. I skoro baš pogledam neke rezultate u Nemčkoj i Weburg je tamo 7. ili 8. najčešće korišćeni bik kod njih. Po mom mišljenju trenutni najbolji odnos cene i kvaliteta je bik Disco iz Krnjače,jako jeftin, trenutna ukupna oplemenjivačka rednost je 126, još uvek je u testiranju ali obećava. Inače još uvek koristim Weburga i Wille-a, sad je i Disco uleteo a Hupsola samo kod dve krave i nikako žensko da otele.
 
Nazad
Vrh