Priplodni bikovi

Pa retko ko bi kod nas uspeo da izvuce maksimum iz njegovih cerki. Potrebna je vrhunska ishrana, nega i dobra genetska podloga.

U Stocarsko Veterinarskom Centru Velika Plana ce za mesec ipo dana imati seksirano seme bikova: HUPSOL, MALHAXL i ROMARIO
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo na kom principu se dobija polno odredjeno seme
capture.jpg
 
samo je problem sto tako dobijeni potomci imaju cesce probleme sa bolestima nego normalno dobijena telad...bar po nekim iskustvima sa zapada ali ima i onih koji tvrde suprotno
 
e i ja sam isto mislio na samo nisam bio siguran.a sto kaze nas kolega miladinovic za tekve potomke na kraju krajeva semenis kravu dobrim bikom pa sta priroda podari to je to.hocemo mi da se igramo boga tj.ne mi nego celokupno covecanstvo
 
Dok ne budem probao necu znati da li su te price istinite ili ne. Videcu kad mi se otele sve krave i ako da bog da sve bude kako treba osemenicu dve sa seksiranim semenom pa sta bude nek bude.
 
Sa 10 doza semex-ovog seksiranog semena navodno zenskog,7 muskih teladi i samo 3 zenska....
 
ja sam cuo da semex mucka od jednog prijatelja koji je uzimao seksirano seme za HF pa se nesto svadjao sa veterinarom ali vet. nije krvi neko one muckare tamos to pakuju.
 
Pre neki dan osemenjena junica sa HORLUX i bas sam se iznenadio kad mi je saopstio cenu 3200din (zar nije to visoka cena?).
 
@Nicyolas
Prosečan bika, ali baš u tom smislu reči, verovatno su ga uvezli kao uslov za doze nekog boljeg bika. Kod nas je veterinar osemenio jednu sa njim, i to prvi put kad ga nisam ja lično pozvao, već moji i on poneo njega. Biće to korektno tele ne brini, čak mislim da ima naglašene tovne osobine što uopšte nije loše jer vidim da već imaš grla sa visokom mlečnošću.
@kifler
Taj dere, za taj novac bi trebao da donese bar bikovskog oca. Mislim da je to jako skupo. Ja plaćam 2800 din Hupsola, 1700 din prosečne bikove za junice i 2200 din dobre nemačke bikove ( Realist, Stier, Zastrada...). Jedino ako taj bik nije ponovo otkriven, tj utvrđeno je nešto spektakularno kod njega, u šta sumnjama. Po onome što sam video prosečan bik.
 
Ma nas veterinar ima uslove neke kad uzima semena ... mora da naruci i nekog drugog bike ne samo vansteina hupsola imorta ili imposiuma.... Uzeo je sad brachata , hirta i nznm kojeg jos... Sad cu da osemenjavam sa importom i hirtom...

---------- Poruka napisana u 17:53 ---------- Prethodna poruka je at 17:51 ----------

@klifer otelila mi se krava koja je bila osemenjena sa HORLUXOM , lako telenje i odlicno je sto si osemenio junicu sa njim.... Tele izgleda super steta sto je musto , ali odlicno napreduje :)

---------- Poruka napisana 28-05-12 u 20:26 ---------- Prethodna poruka je 25-05-12 at 17:53 ----------

15.juna je termin jednoj mojoj kravi od Malruda , osemenjena Radsenom , jel ima neko nesto od njega na muzi ?
 
Nazad
Vrh