Priplodni bikovi

Zavisi sta hoces ,uglavnom bik osrednjih vrednosti .
Vidim da daje dobar izgled vimena i cisto vime bez pasisa...
 
Sad vidim da ima tema Belgijsko plavo goveče, bilo je rasprave o ovome što pitam. Pa, i junice su dobro plaćene u klanici, nešto malo manje nego bikovi ali nije loše. Što znam ima Greenlab jednog bika u ponudi BPG to je RUGULUS cena doze je 550din i Taurus jednog Columbo za njega ne znam cenu.
Kada bi centri za veštačku oplodnju uvezli seksirano seme, pa i da je malo skuplje, ali znaš da će biti muško. Pa,osemenjavati krave od koji nećeš ostavljati potomstvo.
 
Imam neki problemcic drugari. Osemenio sam holstajn crnu kravu pre 2.7meseci se otelila, sa Crvenim holstajn pkb korporacije pun naziv semena: KALIS RED 2027 RHF PKV korporacija 30/12/11.??? Znaci u pitanju je katalog PKB semena, prelistao sam svih 25 strana nista nisam nasao ovde pa zato pitam.. :)
 
Verovatno se radi o mladom biku i sigurno je tako, mada se su trebali da ga stave u katalog. Možda je negativno ocenjen bik pa su ga zvanično eliminisali ali u nekoj stanici ima još semena. A možda je i skorašnji uvoz pa ga nisu uključili u katalog...
 
Ok, zvacu pkb pa cu ih pitati, verovatno je skart kao po obicaju sto nama daju, ali u sebi se nadam da je ipak dobro.. :))
 
Dolazio mi Steva Perkovic bivsi direktor svc krnjace. Otvorio svoj centar "Spermeks". Samo uvozni bikovi: wille je 2000 hiljade, zocker 1500, hades 1000, rotglut 2000. Jeftiniji od ostalih. Hades je u krnjaci 2500
 
Da li neko osemenjava krave sa pkb-semenom?? POjedo se ziv ne mogu da cekam ponedeljak da ih zovem, pa rekoh aj opet da pitam, mozda nekom dosadim pa se javi :osmeh:
 
Nekako nas je krenulo sa tim novim bikovima da im ne mozemo uci u trag, Prvo kod mene sad i kod kolege Erminos@, pa Srbijanac itd :) stali nam veterinari na rep ahhah :osmeh:
 
jeste crno bijeli ja oplodio junicu zbog sitnijeg teleta aa mozeli ko naci sliku volio bih da ga vidim itd posto slabo sam skonto ove ocjene
 
Nazad
Vrh