Priplodni bikovi

@arandjlovic,da li ce biti dobra krava vidices kad se oteli i postane krava,svaka junica je macka u dzaku i niko ti ne moze reci da ce biti dobra,jedno je sto ima predispozicije da bude dobra,a drugo je kakva ce stvarno biti, to drugo niko ne zna dok ne pocne da se muze
 
Donner kako se pokazao simentalac dobio sam zensku od njega?mlecnost me zanima cerki njegovih.lepa je ekstijerno...



---------- Poruka napisana u 08:48 ---------- Prethodna poruka je at 08:32 ----------

Naravno da ne, nego cisto da kazem da ne prodajem... Ali ko hoce moze da kupi po toj ceni :)

Овај став морам да подржим, да би се дошло до добре генетике потребно је да прође бар 7-8 година активног бављења говедарством, осемењавање семеном које је углавном преко 2000 једна доза и да буде среће да крава остане стеона и да да женско теле и тако бар 3 круга да би се добило такво грло, сад ко неће да се зеза на тај старомодни начин може и пречицом да дође до таквог грла - да га купи - али то наравно има своју цену, где сте видели да има нешто добро, а јефтино...

Што се тиче поређења са грлима из Аустрије и Немачке, већ имамо резултате њихових јуница код неких чланова форума и чак целу тему о томе па прелистајте мало, а има и резултата првотелки које су код нас па је згодно за упоредити..

Крава се не купује без контроле млека уз помоћ млекомера, ЦМТ теста и ветеринарског прегледа на стеоност тј унутрашњих органа за репродукцију

Нема потребе падати у ватру, сваки продавац своју робу цени, а на купцу је да процени да ли хоће - може - жели - има рачуна да плати толико
 
Nicyolas u temi junice iz uvoza pisao si da krave daju 30l a sad 40l , tamo si prodavao zenke i pdrzavao si prolaznika u svojim stavovima oko uvoza,ako imas toliko dobra grla zasto bi se odlucio na uvoz macke u dzaku, mozda gresim ali mislim da ti ipak ides malo vise oko stale nego u stalu i da ti nisi u ovom poslu nego kao sto su vec pisali keva ovo cale ono, tema su priplodni bikovi ami smo van nje.
 
Ejj... NIsam ja rekao da mi sve krave daju 40l xD Imam dve koje u proseku daju 40l ostale manje..... POdrzavam uvoz kvalitetne stoke , Ja sto sam u okolini pozarevca video uvezene junice preko imleka odusevio sam se SIM junice 25-30l a HF 30-35l stvarno su kvalitetne i moj teca je uvezao hf sve su oko 30l (preko imaleka ) Ne znam odakel ti podatak da sam vise oko stale , ali nema veze... Ne znam sta oces da postignes ovim postom... LoL haha xP

Nesporazume i nerazumevanja raščistite na PP. Z.K.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi, ja se stvarno izvinjavam. Nije mi bila namera da napravim zbrku ovde. Samo sam hteo da se nasalim sa Nicyolasom posto vidim da se malo vise hvali. Krava simentalske rase veoma retko moze da da tu kolicinu mleka, (40L) budimo realni. Izvinite jos jednom

---------- Poruka napisana u 09:00 ---------- Prethodna poruka je at 08:53 ----------



---------- Poruka napisana u 08:48 ---------- Prethodna poruka je at 08:32 ----------



Овај став морам да подржим, да би се дошло до добре генетике потребно је да прође бар 7-8 година активног бављења говедарством, осемењавање семеном које је углавном преко 2000 једна доза и да буде среће да крава остане стеона и да да женско теле и тако бар 3 круга да би се добило такво грло, сад ко неће да се зеза на тај старомодни начин може и пречицом да дође до таквог грла - да га купи - али то наравно има своју цену, где сте видели да има нешто добро, а јефтино...

Што се тиче поређења са грлима из Аустрије и Немачке, већ имамо резултате њихових јуница код неких чланова форума и чак целу тему о томе па прелистајте мало, а има и резултата првотелки које су код нас па је згодно за упоредити..

Крава се не купује без контроле млека уз помоћ млекомера, ЦМТ теста и ветеринарског прегледа на стеоност тј унутрашњих органа за репродукцију

Нема потребе падати у ватру, сваки продавац своју робу цени, а на купцу је да процени да ли хоће - може - жели - има рачуна да плати толико
U mom kraju je cena semena bikova iz uvoza kao sto je : VANSTEIN, IMPOSIUM, WEINOLD, HUPSOL, MALINT, MALHAXL, ROMARIO, i trenutno najbolji u Simentalskoj rasi WILLE 3000 dinara a seksirano seme je 5000. A ja sam inace iz okoline Petrovca na Mlavi, selo Kladurovo.
 
Nesporazumi i nerazumevanje izmedju ne postoji mi volimo krupno jako i crveno to jest simentalce (da ne pomisli neko nesto drugo)
 
Ja sam nade polozio u tog bika! :) Uzeo sam desetak doza od tog bika, osemenjavanje me kosta 2800 din sve ukupno. Inace izuzetan bik, koristi se kao bikovski otac u nasoj zemlji. Ukupna odgajivačka vrednost je 122,a ima naglašenu mlečnost i fundament. Jako plemenit izgled, fina građa, a plus telad su nešto sitnija pa su teljenja relativno laka. Nadam se bar da ću dobiti 3 ženska teleta od njega. Sledeći bik kojeg ću nabaviti je Impozijum, bar tako planiram.
 
Kod nas osemenjavanje košta 3000din. semenom od navedeneg bika. Krećem sa njim pa kako bude... Hvala na korisnim informacijama.
 
Poslednja izmena:
Ja sam nade polozio u tog bika! :) Uzeo sam desetak doza od tog bika, osemenjavanje me kosta 2800 din sve ukupno. Inace izuzetan bik, koristi se kao bikovski otac u nasoj zemlji. Ukupna odgajivačka vrednost je 122,a ima naglašenu mlečnost i fundament. Jako plemenit izgled, fina građa, a plus telad su nešto sitnija pa su teljenja relativno laka. Nadam se bar da ću dobiti 3 ženska teleta od njega. Sledeći bik kojeg ću nabaviti je Impozijum, bar tako planiram.
Hupsol i nije bas izrazito mlecan bik, jaca strana su mu indeksi za meso i fitnes a ni indeks na teljenje mu nije bas sjajan (94) uostalom uveri se i sam
http://www.eurogenetik.com/?inc1=1&...che_sortierung=spe_fv_gzw&ist_menueintnr=1045
 
Za njihovu populaciju oni ga tako rangiraju, ali naša populacija je po mnogo čemu različita tako da bih u ovom momentu koristio naše podatke tj koje imaju naši stočarsko-veterinarski centri. Kod njih nije ni među prvih 200 bikova po priplodnoj vrednosti a kod nas ga koriste kao bikovskog oca?! Šta se tu dešava?! Prva stvar je da ne postoji jasan odgajivački cilj pa samim tim ni program, to jest zvanično ne znamo šta hoćemo pa samim tim ne znamo kako do toga doći, već se sve to svodi na čuo odgajivač da je taj bik top u Jevropi i hoće samo njega, a to ne ide tako. Tako da najkvalitetniji bikovi mogu da se koriste na naših 5% farmi (Imposium, Vanastein...) jer tu postoje ostali uslovi koji bi bili u skladu sa genetskim potencijalom ovih grla. Od svih tih bikova u prosečnim uslovima proizvodnje po podacima u koje sam imao uvid najbolje rezultate su dale Hupsolove kćeri, jer im je genotip u skladu sa proizvodnim uslovima, tj najprilagođeniji onom što mi trenutno imamo. E baš tu ta relativna mlečnost dolazi do izražaja, jer u potpunosti ili u većim delom može da realizuje tu nadmoć u odnosu na prosek populacije. Kad uzmeš prosečnu proizvodnju njegovih kćeri sa linka koji si ti dao, koliko nas se može pohvaliti sa približnom proizvodnjom kćeri drugih boljih bikova?! Ja iskreno podatke iz Nemačke i Austrije uzimam kao preporuku, a stvarne rezultate čekam iz domaće populacije a do tad koristim proverene u tom momentu bikove, i naravno u skladu sa tim koje uslove u narednih par godina očekujem da ću imati. Za teljenje si u pravu, taj podatak sam pomešao sa Humidom, ako se ne varam on daje jako laka teljenja pa ga preporučuju čak i za junice.
 
Imposiumov brat po ocu.
capture.jpg
 
Nazad
Vrh