SADNICE ŠLJIVA

što bi rekli da osvežim temu....naime imam konkretno pitanje u vezi sadnica šljive,povadio sam neko staro voće (kruške,jabuke,breskve) pa bih tu da posadim šljive,ima mesta za nekih 30 komada .Napominjem da ce se one koristiti samo za rakiju a na parceli pored se nalaze isto šljive (Stenlej).Pa me zanima koju sortu da uzmem i gde (da li u Institutu u Čačku) ?pozdrav i hvala
 
Od Cacanskih sorti za rakiju se najbolje pokazala Cacanska Rodna. Ja sam ove godine pek'o i bolju rakiju sam dobio od C.rodne nego od C.lepotice(bez dodavanja secera, naravno). Mozda neko ima drugacija iskustva u to necu da zalazim.

Sa sadnicama Sljive nemoj da se kockas, kupuj iskljucivo sertifikovane sadnice iz instituta u cacku.
 
Moze li mi ko sta rec sto niko ne sadi cacansku najbolju - ima li taj hibrid kakvih specijalnih mana?
 
iz mog iskustva lepo ocveta, slabo se zametne i plod otpadne vec prvih nedelju dve, sto ostane bude lepo i krupno ne opada sto je dobra stvar, krupna bas bas, mala kostica oce da se desi cesto da je puknuta. Lepo se reze. Za stonu upotrebu dobra za ostalo nisam probao , lepotica je po meni bolja. E da planiram saditi timocanku pa razmislite o njoj
 
Nazad
Vrh