Duvan -- opšta tema

pa da,njima je cilj da sto vise proizvodjaca bude u jednom mestu da ne moraju da se vozikaju nekoliko desetina kilometara zbog nekoliko proizvodjaca.to znam.probaj da kontaktiras zoranka pa da vidis sa backom palankom
 
Daleko mi je to sve,ja sam u Uzickom okrugu,a neznam nikakvo mesto blize mene da otkupljuju duvan
 
Ja uzimam od Coke gotov rasad u kontejnerima a sad cekam da donesu osnovu pa kad se otopi da unesem u zemlju :cao:
 
ovi daju npk 7-14-21bez hlora ali neznam ko je proizvodac ,znam samo da nije nase a cena je oko 27evra vreca od 40kg(skupo)samo da dodam jos nesto prosle godine sam usejavao kontejnere 27-28februara,sadnju sam imao 4-tog maja,a ove godine bogami neznam ni kad cu uopste poceti usejavanje (danas ujutro u 7 sati bilo -8 kod nas)
 
ništa nema od sejanja, a kako stvari stoje nećemo skoro,gledajući prognozu tek krajem meseca nešto oko 15 stepeni danju, nedovoljno za nicanje, jedino da grejemo i vazduh i vodu, obzirom da su kontejneri za rasad na vodi :nono:
 
Prosle godine sam rasad dobio posle 25 maja imao sam tri berbe, zbog loseg vremena sam imao problem sa susenjem jer su mi se venci kidali pa je bilo dosta upaljenog koji sam bacio :udri:ali i ovako sam zadovoljan jer sa 9400 struka imao 998,5kg prosek 2evr.
 
još mi nisu doneli seme, zvao sam ih danas rekoše da je hladno i da ne žurim, doneće sledeće nedelje, čim stignem javljam. :cao:
 
zoranko izvini ako sam dosadan sa ovim semenom ali reci cu ti zasto me zanima.Naime cuo sam i ja prosle godine za ovu firmu iz backe palanke ali mi je receno da oni rade odnosno otkupljuju ,zeleni berlej to je taj sto rodi vise od ovde prisutnih sorti ali navodno bas zbog toga manje ga placaju.Ali ti si napisao cene pa ja licno mislim da se radi o ovde gajenim sortama(tn-86,tn-90)
Post je spojen: [time]1299267527[/time]
_________________________________________________
jovice to je solidan rod za proslu godinu.Ja sam imao prosek sa jednog jutra(11500strukova) 1550kg uz to da je duvan bio zalomljen i oprskan rojalom.Izmedu ostalog mislim da bi bio i vise samo sto su ove silne kise uticale na sam kvalitet (tezina)duvana.Laksi je bio u odnosu na prethodne godine.Koliko ja vidim i ove godine cemo imati taj problem.
 
Meni je jedan deo bio pod vodom :zli: pa tako da nisam imao sta da berem na jednom delu a i venci koji su se kidali bilo je dosta upaljenog koji sam morao da bacim pa bi bilo vise ali staje tuje nadam se da ce ova godina biti bolja,neznam da li cemo imati i ove godine subvencije ako neplacamo pio :sta:
 
stiglo seme danas, sorta NS Banat , naša koliko vidim,dobio samo cca 10 000 semenki, mislim da neće biti dosta za jedno jutro. Neznam koji je međuredni razmak i koji razmak koristite struk od struka, lane sam sadio na 90 cm red od reda u redu 4o-50 zavisno kako su snaše stavljale u sadilicu, sad mi preporučuje terenac da idem 70x70a za taj razmak mi treba oko 12ooo strukova, kakva su vaša iskustva, pozdrav :cao:
 
Ja sadim Palagi 5 i bolje mi se pokazao nego tenesi a sadim na 40 a medjuredni razmak mi je 70 zbog paranja i prskanja :cool:
 
zoranko ja sadim vec 3 godinu 70 puta 70 i taj sklop se pokazao dobrim,i u losijim godinama imas krupne liske a samim tim i solidan prinos.A za jedno jutro ti treba tacno 11500 strukova.Probaj slobodno neces se pokajati.
 
večeras mi došao prijatelj i posejali duvan u kontejnere, sutra ide na vodu. Hvala na informacijama u vezi sadnje,ako bude sreće sutra ću da rasturim 3x15 đubrivo, obzirom da prihranjujem pšenicu pa da odradim sve odjednom.
 
Nazad
Vrh