Kako vi istovarate kukuruz u klipu ??

Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

sto se tice istovara,placam samo jednog kad punim do vrha,inace ja sam ili neko od ukucana istovara(jer treba samo jedan u prikolici)
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Evo ovako.
1z347z7.jpg

xn4uvc.jpg

108e6f4.jpg

hupq8z.jpg

11r5hc7.jpg
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Kolega, sve je to lepo, ali bez one tri žute gajbe - nema posla. ::namigivanje::
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

A te gajbe su nam služile prilikom varenja konstrukcije za silazak sa skele pa ostadoše gore ali što jes,jes nema ništa bez njih. :haha:
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Evo moje trake za istovar kukuruza samo sto je sklopljena za supu inace ide ispod stranice duzinom cele prikolice ima traku gumenu koja se okrece polako prema elevatoru a sa suprotne strane od prikolice stoji par njih i ljuste kukuruz,dugacka je 5,5metara ima menjac od auta i elektro motor pogoni menjac a menjac traku pa ako je cisto onda ga roknem u cetvrtu i samo gas inace ja sam je sam pravio kostala me je 400e
hty695.jpg
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

inace ja sam je sam pravio kostala me je 400e
hty695.jpg


[/quote] @SAKULJAN@ budi malo skromniji i ne pisi tako kad svi znamo koliko samo elektromotor kosta,pa traka,pa cevi,pa da se napravi treba barem 5 radnih dana a to izadje dosta vise od te sume koju si ti pomenuo...
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Imam spisak materijala koji sam potrosio nacicu ga i napisacu sve u detalje pa neka ljudi izracunaju,motor sam platio 50e polovan a menjac od auta 30 e na odpadu inace menjac je od askone
4 cevi 40x20 i jedna cev fi 40mm i traka me kostala 10 e m2 kutija elektroda malo flaha i nesto materijala iz odpada pa sad ti jbrtka racunaj koliko to sve kosta pa mi onda reci mozda i malo manje od 400e ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1296546191[/time]
_________________________________________________
Koliko je prodaju vasi padinci koji ih prave,prodaju ih za 1000e i koliko je zaradio ako materijal kosta mnogo vise od 400 e a aa objasni mi molim te.
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Koliko je prodaju vasi padinci koji ih prave,prodaju ih za 1000e i koliko je zaradio ako materijal kosta mnogo vise od 400 e a aa objasni mi molim te.
[/quote] Ne prave vec PRAVI onaj sto je tebi pravio elevator,a tako i radi koliko je kostao.znam ja kao to 'radi'sve zivo vari cak je pre i lezajevd vario za konstrukciju bez kucista.a ni jedna osovina nije videla strug pa sve baca na svoju stranu.tako da nemoras da mi nista pricas o tome.
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Majstor koji je meni radio elevator i traku je odradio posao kako treba bez primedbi a sta je radio pre to neznam,ljudi ga hvale nisam ja jedini.
Post je spojen: [time]1296592029[/time]
_________________________________________________
mladen87 je napisao(la):
@SAKULJAN
gde si uzimao traku?
Traku sam kupovao u Padini imas duzinu koju hoces i sirinu do 1,5m i debljinu razlicitu sve je armirana traka.
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Cekaj sad.-jesi ti sam pravio transporter,ili ti taj ''majstor''pravio?
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Transporter sam pravio sam a traku to jest mali elevator od 5m i veliki elevator od 11m mi je pravio on.
 
Dali ima neko mozda neku ideju kako da preradim jednu prikolicu (kikinda od 4 tone drvene stranice ) tako da lakse istovaram kukuruz u klipu u elevator direktno. Dosadila mi ova zaj*bancija sa rucnim istovaranjem i to sto moram da zovem pola sela da mi pomaze.
 
Dali ima neko mozda neku ideju kako da preradim jednu prikolicu (kikinda od 4 tone drvene stranice ) tako da lakse istovaram kukuruz u klipu u elevator direktno. Dosadila mi ova zaj*bancija sa rucnim istovaranjem i to sto moram da zovem pola sela da mi pomaze.

Najjednostavniji nacin je da se napravi siber na patosu prikolice na sredini, i onda se ispod prikolice postavi mali levator koji baca u veliki( a ovaj nosi u ambar), na taj nacin dosta kukuruza istece samo, a posle nije problem jednom coveku da ostatak kukuruza isutira u tu rupu. Mi to praktikujemo sa prikolicama koje nisu kiperke. Ja sam na ovaj nacin uspevao sam da skinem 5-6 prikolica na dan (radnici digli sidro )+ da aktivno ucestvujem u transportu do njive da cale ne oseti nikakav nedostatak. Tek uvece sam mu rekao....
Nesto bolje je da je prikolica kiperka, tad bas niko ne mora u nju, ali je i skuplje...
 
Ja sam juce naleteo na ovakav tip transportera.



Gumeni tepih se polozi horizontalno i on dovodi kukuruz do transportera
 
To kod nas ljudi koriste vec 30-35 godína za istovar kukuruza,sliku je postavio clan bukur(sakuljan)u postu #45 u ovoj temi.
 
Ali ovo je jedna masina , a na vrhu se ne vidi , da je transporter zakrivljen i moze tacno da udje kos ili kroz crep na tavan.
 
Nazad
Vrh