Kako vi istovarate kukuruz u klipu ??

[video=youtube_share;SM2-NHP-xNw]http://youtu.be/SM2-NHP-xNw[/video]
Овако је био истовар код мене. Приколица је била празна за 25 мин.

- - - - - - - - - -

Док сам пребацивао снимке са телефона на рачунар избрисани су ми сви снимци са меморијске картице. Може ли се то некако поправити (вратити)?
 
2ec14c4.jpg

2u78vf8.jpg

15ectf.jpg

Kolega moze i druge dve slike ponovo da se ucitaju?
 
Jeli ovo takozvani sto za istovar?Mi smo tako nesto hteli da pravimo ali smo onda u Omoljici za 450evra kupili istovarnu traku i sada nju koristimo mnogo dobra stvar napravili i mali elevator koji ide u komusaljku i radnik i ja sami istovarim i utovarimo u cardake 8-10kj klipa.Od 45-60 min nam treba za zmajevku sve zavisi od kondicije nas dva odnosno od mene.
 
Da li ima neko tu liniju za istovar sa ugradjenim malim levatorom na njoj?
Da li bi mogao da slika ?
 
Ja sam imao napravljen manji elevator od 4-4,5 m duzine sa manjim košem i njega sam postavljao ispred krunjaca.Bukvalno svaka komiljka (cokanj) je upadala u njega.Imao sam tada i veliki elevator,ali mi nije odgovarao,bio je viši sa vecim košem pa nisam mogao da ga uskladim sa krunjacem(Poljostroj) a ovaj mali bas bio zgodan za manevrisanje.
 
Ja istovaram elevatorom i lopatama za sneg. Iskipuje se pomalo... dva čoveka ... jedna čas ode prikolica. Čak je brzina elevatora ograničavajući faktor tako da moramo malo da usporim sa bacanjem.
Sećam se ranije ručno dok smo bacali. 5 osoba i ja nosim korpe. Nekako se uvek zadesi da ovi što brže utovaraju stanu na krajeve tako da ja nahebem :). I to kad se krene nikad kraja. Onaj levator se dere i levati me u mozak ... berač nije ljuštio, ljuske više nago kukuruza. Oni svaki klip olljušte, onda ja moram i da pokupim ljuske da ih upalim (dok se utvara). Strašno ! Verujem da mi je lakše i sam sa lopatom nego onako sa još 5-6 ljudi.
 
Nazad
Vrh