Kako vi istovarate kukuruz u klipu ??

Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

probaj neki pionir ili kvs da beres pa ces videti kako ti berac radi
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

NESUMNJAŠ VALDA U BERAČ ' Pa znaš daje uvek brao među najčistijima u selu :D
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

ovo je od 2008god podno skladistenje :D
2n66694.jpg
slikao sam sa ambara radi pregleda,a inace kukuruz u shupi lezi na zemlji nije bilo mesta... :haha:
1zl3ciw.jpg
a istovaram uz pomoc transportera i levatora,nekomusam ga godinama
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Jel neće pacovi da se baškare malko po toj gomili kukuruza?
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Mislim da ima razlike mada ne mora da znači.Inače nisam nikada video ovakav način skladištenja kukuruza,baš je neobično a uz to i zanimljivo.Nego kako prilikom krunjenja?Jel lopatama ubacujete u krunjač ili kako?
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Desilo se i kod mene tako sto puta :ppozdrav: to se posle prvo okruni, a pacovi ne biraju dal je na sprat ili u prizemlju :haha:
Post je spojen: [time]1287652009[/time]
_________________________________________________
Mislim posle punjenja kotarki resto u supu. Onda dva indijanaca sa lopatama lepo u krunjac i nema zime :D
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

@ juki ovo izgleda FENOMENALNO - jako cisto brano...
reci mi molim te iz iskustva - da li ovako mozes da oberes bilo koju sortu? kako ti se ponasaju sorte gde se komusevina nesto teze odvaja od klipa (kermes ili slicne) ili sve to uskladjujes sa brzinom i ostale 2 tacke koje si naveo

juki je napisao(la):
nemogu da verujem kako ljudi neznaju naštelovati berače! ( ima sorti koi se beru lakše i teže ,prljavije) Broj 1 jeste brzina kojom traktor ide po njivi 2 u kojem delu otkidnih ploča se otkida klip 3 oklagije i zvezde na komušačkom stolu ! kada se sve odradi to treba da izgleda ovako
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Matić je napisao(la):
Mislim da ima razlike mada ne mora da znači.Inače nisam nikada video ovakav način skladištenja kukuruza,baš je neobično a uz to i zanimljivo.Nego kako prilikom krunjenja?Jel lopatama ubacujete u krunjač ili kako?
zabodem levator i bacamo lopatama i kotaricama i swe to u krunjac,prilicno brzo ide :cool:
Post je spojen: [time]1287677139[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
kermes se ove godine bere prilično čisto
bar kod mene
ako potrefis vreme(vlaznost) a inace dosta teze se bere nego drugi hibridi
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

taj kermes je zivo govno za branje,stoji da je rodio....al' toliko tesko,jebes posao.
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Ja ga ostavljam do kraja, i u zrno!
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Krcko_Oraščić je napisao(la):
@ juki ovo izgleda FENOMENALNO - jako cisto brano...
reci mi molim te iz iskustva - da li ovako mozes da oberes bilo koju sortu? kako ti se ponasaju sorte gde se komusevina nesto teze odvaja od klipa (kermes ili slicne) ili sve to uskladjujes sa brzinom i ostale 2 tacke koje si naveo

juki je napisao(la):
nemogu da verujem kako ljudi neznaju naštelovati berače! ( ima sorti koi se beru lakše i teže ,prljavije) Broj 1 jeste brzina kojom traktor ide po njivi 2 u kojem delu otkidnih ploča se otkida klip 3 oklagije i zvezde na komušačkom stolu ! kada se sve odradi to treba da izgleda ovako
nemože baš svaki dobro da se obere ali 80% se bere kao na slikama ! berem i ja prljavo kada duva nekoliko dana vetar i kada nema rose, ali kao što sam rekao goxsiu bere među čistijima u selu :D
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

kermes se ove godine dosta lepo obrao,za mene je to jedan od najrodnijih hibrida
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Evo kako mi istovaramo:
2d8ntb4.jpg

Znaci sa slike sve je jasno,napravili smo rupe u prikolicama,odatle kukuruz curi u mali levator(ostane uz ivice samo da se lopata,jedan covek moze sve da odradi,a ponekad i sve nogama izguramo :osmeh:),iz malog levatora u komusaljku,a odatle u veliki levator pa u cardak. :cool:

Sve u svemu 4-oro ljudi + 1 kada treba da se dopunjava cardak moze zmajevku da istovari za sat i nesto,do dva sata ako su bas prljavi kukuruzi. Kada su bas cisti i forsiramo mozemo istovariti za sat,mozda i manje. :D
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

ja sam ove godine uzeo 2 momka koji su iz prikolice ubacivali u komušaljku i iz nje kukuruz ide u levator za 7 dana koliko sam brao uzeli su 23000din ali je bilo stalno da se radi nekad i 10 prikolica su znali da istovare i nije mi žao para jer momcima svaka čast
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Zoran0230 je napisao(la):
Todore,jesi li zadovoljan komušaljkom
prezadovoljan pa više od pola para mi ostalo nego kad sam plaćao njih pet radnika
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

ja sam placao 4 coveka i za 45 min. istovare trotonku njih cetvoro dele 600 din. od prikolice i sto kaze prezime(Todor) nije mi zao para a otislo mi oko 25000 din. to mi je 5 jutra da oberem znaci jedan dan a nemam posla sa istovarom
 
Nazad
Vrh