Kako vi istovarate kukuruz u klipu ??

Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Danas smo, samo kipovali u supe. Ako padne jos jedna kisa, nece moci da se obere kukuruz.
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

ja ručno direktno u levator samo još nisam video ambar a da mu letve kucane vertikalno :sta: :sta: :sta:
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

vlada77 obecao sam da cu mu posalti slike a evo i ostali da vide moj nacin istovara/utovara
napravio sam radni sto cca sirina trakt prikolica na koji je lopatom istovara iz prikolice i samo vucemo u prijemni kos elevatora
ako je kukuruz cupav malo ga cistis ili nemoras ili vadis plesnive,kvarne i samo sipaj
kod mene rade 3 coveka kampanju dvoje na prikolici plasticnim lopatama i jedan dole koji vuce u prijemni kos
berac ne moze tako brzo da obere koliko mi brzo istovaramo....naravno ako je kvaran onda sporije jer treba probirati
2ec14c4.jpg

2u78vf8.jpg

15ectf.jpg
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

2u5gn4x.jpg


Juce smo uzgrtali kukuruz u supe, jer nemamo vremena da ubacujemo u cardak.
Samo da se skloni sa njive.
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Moze se reci, mada ima i gde ljudi nisu zadovoljni prinosom. :cao:
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cugVejgbMQc[/youtube]
ovo sam nasao na youtube :D
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Ja, lopatama direktno iz prikolice u elevator, sve komplet u ambar, bez ikakvog prebiranja i ciscenja, samo da je brzo, 7 - 8 prikolica na dan moze tako da se uradi. :cao:
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

ja isto iz prikolice bez ciscenja direktno u levator,dosta mi je cist kukuruz posto berem sa k2.ali ne bacemo lopatama nego onim velikim vilama sa desetak roga(mislim da su se pre koristile za repu nemaju spiceve) i posle se pociste zrna iz prikolice.dosta brzo ide.
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

maki_vs je napisao(la):
ja isto iz prikolice bez ciscenja direktno u levator,dosta mi je cist kukuruz posto berem sa k2.ali ne bacemo lopatama nego onim velikim vilama sa desetak roga(mislim da su se pre koristile za repu nemaju spiceve) i posle se pociste zrna iz prikolice.dosta brzo ide.
k2 je zakon za branje i ja berem sa njim i po jednoj prikolici nemam komuševine ni za 1 korpu :D
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

nemogu da verujem kako ljudi neznaju naštelovati berače! ( ima sorti koi se beru lakše i teže ,prljavije) Broj 1 jeste brzina kojom traktor ide po njivi 2 u kojem delu otkidnih ploča se otkida klip 3 oklagije i zvezde na komušačkom stolu ! kada se sve odradi to treba da izgleda ovako
28mlh8o.jpg

1yqoah.jpg

2148oyw.jpg

aworaw.jpg
 
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

juki koja ti je to sorta i kojom brzinom teras?
 
Nazad
Vrh