AGREGATI - za proizvodnju el. energije

Kako se odredjuje potrebna jacina agregata pri kupovini?
Mozda bi kupovao neki agregat da imam za pumpu c. grejanja (pise da je 95 W) i jednu sijalicu (ajd nek bude 100 w), koliko bi trebao da bude jak agregat za ove potrebe(oko 200 W )?
Vreme rada agregata naravno zavisi od restrikcija :sjasi:, ali cenim da bi morao da radi nekih 5-6 sati dnevno, kad zatreba. Nije mi bitna buka.

E da, imam vec onaj pretvarac sa akumulatora za svaki slucaj, ali bi teo da imam nesto ozbiljnije.

:ppozdrav:
 
Za te tvoje potrebe najslabiji agregat koji nadjes.Ja nisam sretao manji ood 1,5kva. Obrati paznju na pogonski motor da nepisem sad uludo, honda, .... znamo svi sta valja.
 
Ja sam kupio agregat od 900W, Einhel i za tih 12000 dinara je odlican. Na njega sam kacio busilicu i jos apr aparata na njivi i sve radi bez problema. A ako ti vec treba samo za pumpu i sijalicu mozes da kupis inverter i akumulator. Inverter do 600W je 60e i stalno je prikljucen i na akumulator i na 220V i sve sam regulise kada nestane struje.
 
Ja imam kineski CMI(ima ih sa natpisom Guide)od 2kw koji,da kucnem u drvo,radi fantazija.Na rumskom vasaru me nov kostao 250e,i jedino sto mu je otisla potisnica,ali to strugar lako resi.Jednom godisnje menjam ulje i pali iz prve vec 5 god.Pre njega sam imao brigs straton sa severovim agregatom od 1,6kw,ali mu je otisla centrifugalna potisnica.Jednostavno se kuciste raspalo ,a kuglice se razletele.Njemu pandan su mali vojni agregati,jako neprakticni,mala snaga,a ogromna tezina,pa sam zato za busilice uzeo malog kineza od 1kw.Jeste sranje i pre svakog paljenja moram cistiti svecicu,ali je lagan i jeftiniji dosta od honde
 
Mozda ce nekog interesovati ovakav agregat,
2dmfv9s.jpg
,motor ima 100(sto) radnih sati,
jzy0rk.jpg
,
23h81fa.jpg
,uz njega ide i razvodni orman sa fitkama i sklopkama sve fabrikat
 
Verovatno sam ga i ja video prvi put i zadnji put i nikad vise. To je agregat za Dom Zdravlja i na prodaju je
 
Kompletan orman sklopke fitke voltaza amperaza hercaza merenje svake faze ponaosob(rst).Fabricki orman metaripo sa metar
 
Nazad
Vrh