AGREGATI - za proizvodnju el. energije

Bio je instaliran na jednoj farmi tovnih pilica, prodat na kilo.
Vidi se pojilica na slikama :osmeh: Ja ga zbog farme i gledam,samo mi mala farma za njega.:haha:To bi bilo dobro za stambenu zgradu ili kvart.Mogli bi i TA peci da poukljucuju.:haha:Stvarno steta za masinu.To je pouzdana i ekstra kvalitetna masina,sa zanemarljivim brojem radnih sati.
Eh kad bi mogao da radi na pola jedan i da manje trosi.Od viska glava ne boli.
 
Traktorski agregat napravljen za vreme bombardovanja za jedno poslepodne.Nisam ga testiro na el. motorima ali mislim da je nekih 7.5 kw. Gurao je struju u dve kuce ,frizideri, zamrzivaci, svetla pacak i pegla. 560 radio na nekih 1100 o/min. koliko sesecam sad mi samo stoji u dvoristu i mucim se dok kosim travu.Verovatno ce otici u oglase.Postoji i razvodni orman sa izlazima za dve kuce i mernim instrumentima,
19op2.jpg
,
qnsayd.jpg
 
Na samom agregatu postoji trofazna imonofazna uticnica(ako zelite da ga koristite kao mobilni ili prenosivi),a mozete i preko raz. ormana gde su osiguraci i sklopke za sve potrosace
 
Danas nismo imali struju pa smo sa agregata radili[video=youtube_share;ekE0cH0n1Hc]http://youtu.be/ekE0cH0n1Hc[/video]
fot1368.jpg
fot1369.jpg
fot1367.jpg
 
dali je ko pravio na agregat da pali na kljuc i dalli je to izvodljivo i kako , motor je lombardini dizel
 
Umesto kanapa,tj paralelno sa remenicom za kanap ubacujes alnaser.Ostalo je isto kao na autu ili traktoru.Alnaser moze,od bilo cega.Naravno ako ti nije neki prejaki agregat.
 
znam da se montira alanser ali kako gdje postaviti onaj zupcanik sto bude na zamajcu i od cega pase najbolje , dali je neko mozda radio pa da vidim koju sliku
 
Imam pravljeni agregat motor lamburdzini 14ks dizel a elektro motor 2,2ks pravi trofaznu struju ,ima ono sanduce sa skopkama ,trosi manje od po litre nafte na sat jako malo radio nisam mu jos ni ulje menjo,koliko bi mu bila realna cena ,interesuje mezbog neke menjaze ,il da ga dam u oglase ako nemenjam.Pali se na kanap i to da dodam.
 
Nisam znao da postoji ova tema ali svaka cast za nju... ::svaka cast:: Ove zime poludeh sa strujom!!!! Nismo imali struju nekoliko dana i noci!!!! Imam ja agregat neki 5.5 kw... Ali sve mi se cini to da je "kao" 5.5kw... Kupljen je nedavno ali nisam bas zadovoljan sa njim.... Jedva da zadovolji potrebe da radi pumpa za vodu (kad pojim krave) i muzilica istovremeno tesko.... Oko kuce se ne muci bas toliko ali ga ni ne forsiramo uglavnom koristimo samo svetlo i Tv i za to je sasvim dovoljan...
Mada ako ovako nastave problemi sa strujom moracu da potrazim nesto melo vece i ozbiljnije...

A da budem iskren POJMA nisam imao da moze agregat da se napravi od Elektor motora??? :sta: I ako moze koje su to sve prepravke potrebne na samom motoru??? Motr kao motor najmanja briga...NAravno da bude trofazni... Hvala na informacijama da moze od El.Motora..
 
Asinhroni generator 2,2kw 1500obrtaja u minuti,539 radi na leru da bi bio sto ekonomicniji a brzinu od 1500 obrtaja obezbedjuje prenos sa 4 remenice i dva remena.Da napomenem da vakav generator nemoze napajati prijemnike reaktivne snage kao sto su elektromotori pogotovu asinhroni.
dsc0227.jpg
 
Ne,imam jednog od 9.55kw Herkules-ja ga nisam koristio ali neka se nadje i kao sto mi dosta znaci.
 
Nazad
Vrh