AGREGATI - za proizvodnju el. energije

Kurkela

Banned
Učlanjen(a)
24 Feb 2010
Poruka
1.432
Lokacija
Zvezd, Sabac
Usled cestog nestanka el. energije( sto je u nasoj drzavi normalno) dali koristite
agregate kao prvu pomoc.
Rucne radinosti ili fabricke?
 
Bravo za temu :D
Ja licno imam agregat lombardini, benzin 2 KW..Po izgledu bi rekli da ima 20 KW, a po jacini zvuka da ima oko 100 KW...Ali, kako je star preko 20 godina, dobar je...
 
Svaka čast na temi. ::svaka cast:: Da kažem da kod mene u selu tokom dana nestane el.energije po nekoliko puta i to sve na par sekundi do par minuta a znaju da isključe naravno nenajavljeno po ceo dan.Iz tog razloga a i da ne bih muzao krave ručno kada na prečac nestane morao sam da kupim agregat.U pitanju je fabrički Brigs & Straton od 3.2kw monofazni i zadovoljan sam njime jer odradi posao za koji je predviđen besprekorno.
 
koristim vojni agregat ,kupljen na otpadu ,tomos motor 80cm i koncar agregat zajedno sto je dosta za muzilicu i sijalicu kad nestane struje
 
Imao sam pre par godina da kupim nekoliko generatora za male pare.
Na zalost nije doslo do trgovine. Sto se tice vojnih agregata, prosle godine sam gledao na otpadu
i mogu reci da su preskupi.
 
Kupio sam na buvljaku u Pancevu kod Bugara, pretvarac od 500W za 3000din. Da teram pumpu parnog grejanja na akumulator kad nestane struja. Jedina mana je sto ne puni akumulator kad dodje struja, ali za te pare ihaha....
Post je spojen: [time]1286570591[/time]
_________________________________________________
A da, lepo radi sa vise onih stedljivih sijalica :D :D :D
 
Matić je napisao(la):
Svaka čast na temi. ::svaka cast:: Da kažem da kod mene u selu tokom dana nestane el.energije po nekoliko puta i to sve na par sekundi do par minuta a znaju da isključe naravno nenajavljeno po ceo dan.Iz tog razloga a i da ne bih muzao krave ručno kada na prečac nestane morao sam da kupim agregat.U pitanju je fabrički Brigs & Straton od 3.2kw monofazni i zadovoljan sam njime jer odradi posao za koji je predviđen besprekorno.
Gde imaju delovi za B&S, znas li?
imam mali ag. od 2.2kw a propao mi je prednji deo gde palim
 
U ne znam jer mi još hvala bogu nije ništa trebalo od delova.Pogledaj u nekom servisu malolitražnih motora
 
imam neki američki vojni agregat , ekstra je samo mi se potrošnja baš i ne svidja
ali imajući u vidu da na njemu piše nazivna snaga 2kw a ja sam ga opterećivao i sa 3,6kw onda je i više nego dobar
trenutno je u fazi popravke jer su mu karike otišle u tri lijepe , sreća na vašaru u Rumi sam našao takav identičan motor i kupio ga za 10e :D

neki dan sam kupio onaj mali agregatić , nov 75e , treba mi samo za zimu u slučaju nestanka struje da imam par sijalica i pumpu za grijanje , njegova snaga je 950w a potrošnja smiješno mala
do sada sam koristio pretvarač DC-AC ali nisam zadovoljan jer moram obezbijediti i akumulator a i za rasvjetu bude problem pošto aku ne traje baš mnogo a i skupi su tako da ova opcija malog agregata mi djeluje primamljivije

a imam pretvarač DC-AC 300w kupljen nov u FISu za nekih 50e
 
koristim onaj mali 650W zavrsava mi posao zimi da uljucim kvocke i grejne ploce da mi se prasad ne prehlade ali bi trebao da kupim nesto jaci 2.2 kw bi bio idealan ako se ne nadje nesto jace za male pare ::namigivanje:: ::namigivanje:: :haha:
 
Montoya, može da se upotrebi elektromotor, samo mu se dodaju neki kondenzatori, ali ne znam kakvi. Pre par godina dok su bile restrikcije sam video u susednom selu čovek je stavio na kultivator elektromotor i celu kuću je osvetljavao. Pomalo se činilo kao da trepće, a on je rekao da to zavisi od kondenzatora.
Savet: ako za pogon koristite Aran motor, stavite mu izduvnu cev u kantu (kofu) sa vodom, kažu da je tako najtiši.
 
zna li neko da mi kaze kako da smanjim buku na agregatu? agregat je lombardini 5,5 kw , malo je stariji,i umesto auspuha ima flexibilno crevo.
 
Nazad
Vrh