Kljesta za stavljanje gumice

A ta kljesta i gumice za rep... dali je to za secenje repa ili... Jbg ovcarstvo mi je skroz nepoznato.
 
Goran-SO je napisao(la):
A ta kljesta i gumice za rep... dali je to za secenje repa ili... Jbg ovcarstvo mi je skroz nepoznato.

Gorane,
nije problem što je tebi Ovčarstvo nepoznato, sve se da naučiti!!! Posebno kada ima ljudi koji su spremni da svoje znanje podele sa drugima, a na ovom Forumu je veliki broj takvih.
Uz dobrodošlicu samo podsećanje na obavezu predstavljanja, klikni ovde: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 i napiši par rečenica o sebi i onim čime se baviš!

:ppozdrav:
 
Goran-SO je napisao(la):
A ta kljesta i gumice za rep... dali je to za secenje repa ili... Jbg ovcarstvo mi je skroz nepoznato.
kljesta su za stavljanje gumica janjcima na repove (da otpadnu)i na jajca da se ustroje (mnogo bolje janjci napreduju)
 
Posle 15-20 dana od stavljanja gumice jagnjadima na jaja, ona se sasvim osuše i otpadnu.Isti slučaj i sa repovima. Ja nisam imao klešta na vreme, pa kada sam ih kupio, stavio sam svakom muškom jagnjetu na jaja, osim jednome koga sam ostavio za priplod, a svakom ženskom sam stavio gumicu na rep i jednom muškom koji je ostavljen za priplod. Maloj jagnjadi rep otpadne do 20- tak dana, a jaja za mesec. Nisam imao bilo kakvih problema. Bilo je jagnjadi od 3 dana do dva meseca i jednih i drugih.
 
ako hoces kod odraslih da odstranis rep ja ti preporucujem da zoves veterinara i da to odstrani hirurskim putem. inace gumicom kod starih moze doci do trovanja i sepse sto dovodi do uginuca
 
Slazem se sa bokib,kod mladih jagnjadi taj proces otpadanja repa je mnogo kraci i bezbolniji,a i samo zarastanje je mnogo brze,dok bi kod starijih to iziskivalo malo vise vremena a samim tim bi i sansa da dodje do trovanja(sepse) bila znatno veca.
 
Samo da vas obavestim da nema problema ni kod postavljanja gumica u uzrastu od 5 meseci i odraslim primercima. Ovima od 5 meseci rep otpadne u roku od mesec dana a kod odraslih najduze do dva meseca. Nema nikakvih problema, sve je isto kao i kod jagnjeta od par dana ::super:: . Proverio sam u praksi :osmeh:
 
znaci kod odraslih tkivo oko dva meseca trune oko gumice ? -mi nismo rekli da nije moguce vec samo da postoje velike sanse da krene po zlu
 
druze moje licno misljenje je da je to nepotrebno mucenje zivotinje i neka vrsta izivljavanja, tako da ja licno to nikad nebi uradio.... zamisli sad tebi neko stavi gumicu na neki deo tela ... strasno...
 
mislim za odrasla grla... za jagnjad u redu, podrzavam lakse otpadne rep, brze zaraste i bezbolnije je ...
 
Postavio gumice na rep 30-tak odraslih ovaca bez ikakvih komplikacija.Nema nikakvog trulenja mesa.Sve isto kao kod janjaca samo duže traje.Mučenje životinje(...neka vrsta izivljavanja..)? Ne bih rekao, ne vidim razliku između kupiranja repa janjeta od 20 dana ili odrasle ovce.Nema bolova već nakon kračeg vremena rep utrne i postane bezbolan.Prvo otkažu živci osjeta, zatim krvne žile, a onda meso počinje odumirati i resorbira se, na kraju se rep potpuno osuši i ukoči .Moguće su komplikacije, kod starije ovce je važnije (i lakše) gumicu staviti na zglob.Prije stavljanja gumice ovci rep treba obavezno ošišati.
Preporučio bih to raditi u zimu, manja je šansa infekcije i nema muha.
 
pa postoji razlika druze..kao sto npr. nije isto ustrojiti prase od dva meseca i vepra od dve godine... ovo jede i ustaje posle 20 minuta i rana zarasta za 10 dana a velikom treba mesec dana da se oporavi.. samim tim sto duze traje proces otpadanja repa znaci da je i komplikovanije i bolnije za samu zivotinju iz prostog razloga jel je zivotinja vec formirana, kosti, koza, misicno tkivo itd ... ili ga uradi dok je jagnje malo ili nemoj dirati uopste.. i ja imam odrasle ovce pa mi sad nikad nebi palo na pamet da im sad kupiram rep ako to nije vec uradjeno dok su bila jagnjad.. svako ima svoje misljenje i to postujem ali meni licno to deluje kao jedna nepotrebna stvar.. pozdrav :ppozdrav:
 
Velika je razlika ima li ovca dug i kitnjast rep ili nema.Ne vidim kad naljeva vime, kad će se janjit, ostaje rep umrljan krvlju, moguće infekcije i sl.
Slažem se da je ispravnije kupirati janjad, ali ne vidim nikakav problem da se kupira i odraslo grlo_Obzirom kako u Australiji kupiraju repove janjadi (spaljuju električnim uređajem na živo ), ovo je mila majka.
Ja sam ove kupio sa repom, a sve što ostavljam kupiram janjad.
 
sve ima svoje prednosti i mane naravno, ja sam pricao u svoje ime i ne odustajem od toga sto sam rekao ,al isto tako postujem i tudje misljenje...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh