Ječam 2010/2011

toshiba

Član
Učlanjen(a)
12 Sep 2010
Poruka
1.243
Evo da otvorim ovu temu posto vidim da ima clanova koji nemaju dovoljno postova da otvore temu, a pisali bi o tome!
 
Odg: Jecam 2010/2011

hvala drug,elem danas sam kupio jecam sjemenski dvoredni 0,48 eura po kilogramu pa me zanima kolika je cijena kod vas u Srbiji.
 
Odg: Jecam 2010/2011

uzeo sam danas nonius - sestoredi jecam 35din/kg i tritikal rtanj 36din/kg

ja sam za dvoredi bacao jesenje 300kg npk i u prolece 150kg AN i bilo je skoro dzak i po / aru

za sestoredi kazu posto ima mali nabijen vlat da je skloniji poleganju usled vetra i ako se preforsira sa djubrivom, pretpostavljam sa azotom

i ja bih voleo da cujem nesto vise o njemu posto sutra planiram da orem za njega, znaci prekosutra setva
 
Odg: Jecam 2010/2011

Planiram da sejem jecam, najverovatnije sestoredni. Mnogi ga hvale.
Kazu da ima dobar prinos.
 
Odg: Jecam 2010/2011

Malo kasnimo sa ječmom,očekujem da do 15 bude posejan.Inače sejao sam šestoredni,ali sam zadovoljniji na dvoredni.Dobar prinos daje vanesa belgijsko seme ali hoće da polegne a od naših sejem ns 525.
 
Odg: Jecam 2010/2011

jecam ima manje prohteve u hranljivim materijama od ostalih kultura, i pogodan je za slabije zemlje, a ovaj sestoredni je malo je*an zbog zbijenog i teskog vlata, ali kazu da sto se tice prinosa nema konkurencije, ja kada sam brojao broj zrna u vlatu kod mog dvorednog i komsijskog sestorednog, bio je broj zrna u korist sestorednog i to vise od deset cini mi se, ima li neko ko je sa njim radio, neko prakticno iskustvo da cujemo?
 
Odg: Jecam 2010/2011

colic je napisao(la):
Malo kasnimo sa ječmom,očekujem da do 15 bude posejan.Inače sejao sam šestoredni,ali sam zadovoljniji na dvoredni.Dobar prinos daje vanesa belgijsko seme ali hoće da polegne a od naših sejem ns 525.
ova godina generalno kasni 10-15 dana bar kod nas u RS,ja jos nisam kukuruz digao planiram ove sedmice i bacam se na sjetvu jecma kao sta sam vec rekao dvoredni-pa cemo vidjeti rezultate...
 
Odg: Jecam 2010/2011

juce poorao 40-45ari, potanjirao tri puta, posejao 80kg sestorednog jecma ciklonom i podrljao dvaput :ppozdrav:
 
Odg: Jecam 2010/2011

Kolko semena dvorednog a kolko sestorednog ide po hektaru?
Kada bude zreo u odnosu na tritikal, da li je zetva istovremeno posto ja planiram da sejem pola njive jecam a pola tritikal.
ako moze neko neka mi odgovori
 
Odg: Jecam 2010/2011

jecam ti stize ranije desetak dana, a tritikal kad i zito, ja sutra planiram da startujem sa tritikalom
 
Odg: Jecam 2010/2011

topalovic je napisao(la):
recite mi vasa iskustva sa sestorednim jecmom koliko idega na ha koja agrotehnika
170 kg.semena-ha
250 kg.KAN-a u proleće
jedna folijarna prihrana
 
Nazad
Vrh