Ječam 2010/2011

Odg: Jecam 2010/2011

Posejao sam dvoredni NS 525 8.10.2010, predusev kukuruz,sejalica za psenicu,lagano zatanjiro i sve to povaljao.Juce sam gledao izasao je sav,klijavost dosta dobra.
Po knjizi optimalni rok tece od 25.09. pa do 10.10, kolicina po hektaru semenskog jecma je 150 kg pod uslovom da se seje u ovom roku.
 
Odg: Jecam 2010/2011

jel kod njega ima 1.reprodukcija i to?
posto sam dobio od kolege 2 dzaka semena koje nije original.
 
Odg: Jecam 2010/2011

ja sam kupio semenski i sejao sam ga dve godine posle toga to moje seme i nije bilo drasticne razlike, ima ljudi koji ga seju i po 5-6 godina
 
Odg: Jecam 2010/2011

ovo od ove godine je semenski, inace su mi svinje pojele onaj prethodni inace bi ga sejao i dalje..
kakav crni selektor, samo ti baci vise semena i ne boj se umesto 5 dzaka kupovnog baci sest sa tavana i to ti je to..
kod mene retko ko i zito tera na selektor
inace ako ti je dosadno nadji neko sito pa ga sam iselektiraj - ako je manja kolicina u pitanju
 
Odg: Jecam 2010/2011

Ja sam vec posejao hektar semenskog nonijus-a ali me zanima za sledecu godinu. Pre par godina sam probao neselektiran sejalicom (IMT-ovom) i bilo je strasnih muka zbog zagusivanja. Da li mozda neko zna koji bi precnik rupa na situ odgovarao za jecam i psenicu? Improvizovao bih mali selektorcic.
 
Odg: Jecam 2010/2011

Zoran Kostović je napisao(la):
Ja sam vec posejao hektar semenskog nonijus-a ali me zanima za sledecu godinu. Pre par godina sam probao neselektiran sejalicom (IMT-ovom) i bilo je strasnih muka zbog zagusivanja. Da li mozda neko zna koji bi precnik rupa na situ odgovarao za jecam i psenicu? Improvizovao bih mali selektorcic.
Kolko semena ide nonijusa po hektaru
 
Odg: Jecam 2010/2011

Mi smo dvorednog jecma posejali 1,30 ha,
23.10 cim malo isusi zemljiste jos 0,50 ha.
Po hektaru sejali oko 250 kg, prve reprodukcije.
Sejan na zitni sejac netrijerisano, samo zapraseno.

:ppozdrav:
 
Odg: Jecam 2010/2011

Kurkela je napisao(la):
Mi smo dvorednog jecma posejali 1,30 ha,
23.10 cim malo isusi zemljiste jos 0,50 ha.
Po hektaru sejali oko 250 kg, prve reprodukcije.
Sejan na zitni sejac netrijerisano, samo zapraseno.

:ppozdrav:
zar ti nije zagusivalo kod nas ljudi skinu sito na prekrupacu i onda proteraju jecam pa tek onda seju sa sejalicom,kazu da tako sejalica ne zagusuje
 
Odg: Jecam 2010/2011

Uopste nije zagusivalo, jecam je stvarno prva liga.
Ostalo mi jos za pola hektara, semena. To cu ponedelji da posejem.
 
Odg: Jecam 2010/2011

akord 060 FS-galenika
možeš bilo koji fungicid za tretiranje semena
 
Nazad
Vrh