Registracija poljoprivredne mehanizacije,obavezno DA ili NE

Moze gospodin provac da lupa koliko mu je volja a neka napise koliko je to dvogodisnje osiguranje i kako to moze da stavlja na sta hoce kucnu polisu i da ne nabrajam gluposti dlje jer kad covek vozi frezu daj se nebavi poljoprivredom a pogotovo od nje ne zivi.Toga placaju razne politicke partije da ovde uvodi nemir i svadju u postene seljake.Jos samo na kratko da kazem, sad vec isumnjam da je gospodin provac,da onaj ko ima 15 masina taj i nemisli oko 3000e jer to za njega nije nista a vi razmislite ko je ovaj ovde provac kad cas brani one "male" a cas se brine za one koji imaju 15 masina.Dodao bih da u Austriju polisa vazi 3 god a ne kako ovaj lupa,a tehnicki svake godine.
 
ajde ovako davidimo 2 traktora 88 g ,kombajn 89 g,5 prikolica 84g najmladja,spremac 2 kom, prskalica,,sejalica, plug,drljaca. u bre pa i ja sam naje.. rekose da ce sve da se registruje :zli:
 
dejan 77 je napisao(la):
ajde ovako davidimo 2 traktora 88 g ,kombajn 89 g,5 prikolica 84g najmladja,spremac 2 kom, prskalica,,sejalica, plug,drljaca. u bre pa i ja sam naje.. rekose da ce sve da se registruje :zli:

Dejane kud si navro? Sta pricas za spremac, prskalicu sejalicu plug itd. kako to da se registruje? lupas brate bez veze. :cao:
 
сваки имућнији,а овде на форуму их је пола, има по 15 пољо машина и таква је ситуација уопште по војводини и хвала богу тако треба и да буде, а 15 пољо машина не значи да неко има 15 трактора јер они траже да се региструје све од трактора, приколице, цистерне, комбајна, фрезе и осталог, што свако мало озбиљније домаћинство има , а ја сада појединцима који су неписмени и незнају ни да пишу да објашњавам не желим, јер ја му могу помоћи ал памети му дати не могу , ми нигде и никада нисмо написали да се боримо против јаких и имућних пољопривредника већ против система који стимулише да се и они а поготово мали ПП униште зарад великих( а опет се зна и шта су велики) а то је у ствари права стратегија и без тога нема уласка у еу а то треба рећи народу, да зна на шта да рачуна. ми се сви слажемо да треба регистровати јер је стварно велики проблем када пољопривредна машина учествује у судару, али не треба сада пунити бужет из џепова пољопривредника, већ треба наћи неко решење а то је и рекла она гђа на б92 да увек постоји решење и ми смо ту да се договоримо са каквим ставом да изађемо пред мин да би се изборили да нас што мање боли, али да будемо у саобраћају регуларни јер и ми сви имамо путничка кола .позззз
 
Sta mu ustvari platimo kada damo pare za registraciju traktora? Samo polisu osiguranja i tehnicki pregled, ili kao i kada registrujemo auto placamo i razne takse i obaveze? :sta:
 
Polisu,administrativnu taksu,ekolosku taksu i drumarinu...nemas samo porez za upotrebu motornih vozila
 
Nisam registrovao domacinstvo šta mi treba sve od papirologije,ili da neregistrujem uopšte šta mi savetujete.....
 
deni89 je napisao(la):
dejan 77 je napisao(la):
ajde ovako davidimo 2 traktora 88 g ,kombajn 89 g,5 prikolica 84g najmladja,spremac 2 kom, prskalica,,sejalica, plug,drljaca. u bre pa i ja sam naje.. rekose da ce sve da se registruje :zli:

Dejane kud si navro? Sta pricas za spremac, prskalicu sejalicu plug itd. kako to da se registruje? lupas brate bez veze. :cao:
dali si malo slusao policiju i diskusiju na forumu.sve prikljucne masine morace da se registruju.ne lupam .i obrati paznju na izrazavanje. :zli:
 
Danas je udruženje poljoprivrednika iz Stare Pazove potpisalo peticiju kojom se traži ukidanje obavezne registracije traktora, prikolica i kombajna.
Peticija će biti upućena APS-u, pa preko njih u vladu Srbije.
 
Ljudi pa više od pola poljoprivrednika nema papire za traktor a kamoli za prskalice,drljače,sejalice...Mislim da je to preterivanje jer od nas traže ne moguće.
 
Ja sad prvi put cujem da traze da se registruju nosene prikljucne masine. Znam samo za prikolice. Na osnovu cega da mi registruju berac, po broju komusackih valjaka da mi odrede cenu. Malo mi je to glupo za prikljucne masine, ali kod nas je sve moguce
 
Danas bio do SUP-a da pitam za nove registarske tablice za poljo mašine, rekli da nemaju pojma kad će biti, nemaju ni stare tablice , na šalteru gužva ... ljudi nestrpljivi.... haos ,
 
mozda nam samo opipavaju puls pa ce reci ako se bunimo, dobro ovo nemora, ma nemora nista, lepo osiguranje i tehnicki i to je to kakva putarina nalepnice administaracione takse to kosta koliko i ovo.da su to rekli za bele tablice ok. oni nemaju zemlju i bave se prevozom po putevima. a mi , mogli su da nam besplatno zamene tablice.
 
dejan 77 je napisao(la):
mozda nam samo opipavaju puls pa ce reci ako se bunimo, dobro ovo nemora, ma nemora nista, lepo osiguranje i tehnicki i to je to kakva putarina nalepnice administaracione takse to kosta koliko i ovo.da su to rekli za bele tablice ok. oni nemaju zemlju i bave se prevozom po putevima. a mi , mogli su da nam besplatno zamene tablice.
+1
 
Obaveštenje na izlogu prodavnice kod mene zalepljeno- 8.marta tehnički za traktor 800,oo a za prikolicu 600,oo. Tako je bilo i dosada, dodju iz AMD-a i odrade preglede i uzmu pare. J..o lud zbunjenog!!
 
I meni stigla "cestitika"...kazu 23.03. vam istice polisa osiguranja za prikolicu Loznica...registraciju i osiguranje mozete obaviti bla,bla,bla... ::jako_besan::
 
Matić je napisao(la):
Ljudi pa više od pola poljoprivrednika nema papire za traktor a kamoli za prskalice,drljače,sejalice...Mislim da je to preterivanje jer od nas traže ne moguće.
Prijatelju nemoj da slusas gluposti pojedinih ljudi koji samo provociraju.Koja crna registracija tanjiraca,plug,sejalica itd samo traktori,prikolice i kombajni. :ppozdrav:
 
ja sam se smejao i onima iz inostranstva sto su imali tablice na biciklima.nadam se da su policajci to greskom izjavili .ili nisu upuceni sveprikljucne masinemorace biti registrovane.W
 
Sto se mene tice ja da registrujem necu, za te pare sto registrujem traktor i prikolicu mogu komotno da platim obradu zemlje, ionako imam samo 2ha. Sto bi u prevodu znacilo da cu prodati sve u pm .
 
Nazad
Vrh